Prohlášení týmů po pátku v Maďarsku

Přinášíme prohlášení některých týmů po pátečních trénincích na maďarském Hungaroringu.
Prohlášení týmů po pátku v Maďarsku
Seznam kapitol
  1. Obsah
  2. Mercedes
  3. Red Bull
  4. Ferrari
  5. Williams
  6. McLaren

Fernando Alonso (4./4.)

Dvojnásobný šampion prozradil, že pátek v Maďarsku byl pro Ferrari náročnější než obvykle, vyústil však v pozitivní výsledek.

„Přechod z jednoho závodu na další obvykle nepřináší mnoho změn, ale tady, narozdíl od toho, jak to obvykle v pátek bývá, jsme museli hodně pracovat na nastavení a snažit se přizpůsobit auto okruhu, pneumatikám a vysokým teplotám. Měli jsme tak spíš víc práce než obvykle, ale přineslo to výsledky a my se s každou jízdou zlepšovali. Jistě, ještě máme co dělat, než budeme tak silní, jak chceme být.

Vysoké teploty jako ty dnešní jsou vždycky náročné na pneumatiky, ale předpověď hlásí chladnější podmínky pro zítřek a možná déšť na neděli, takže musíme být připraveni na každou situaci.“

Kimi Räikkönen (3./6.)

Fin byl spokojenější s chováním svého vozu, odpoledne však zaznamenal problém s levou zadní pneumatikou, který se týmu zatím nepodařilo správně pochopit.

„V prvním tréninku se nám podařilo odvést dobrou práci, v rámci našeho programu jsme testovali různá řešení a já byl poměrně spokojený s ovládáním svého auta. Odpoledne jsem vyrazil ke druhé jízdě na středních gumách, protože chování téhle směsi se zdálo být s rostoucími teplotami horší a to ovlivňovalo ovládání vozu, zatímco na měkkých pneumatikách jsem neměl žádný problém.

Ve druhé části tréninku jsem odjel závodní simulaci na obou směsích. Bohužel, když jsme nasadili střední gumy, měl jsem problém s levou zadní a musel jsem zajel do boxů dřív, než jsme plánovali. Telemetrie neukázala žádný problém na autě, takže doufám, že nás data v příštích dnech pošlou správným směrem.“

Předchozí kapitola Následující kapitola
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00