Prohlášení týmů po pátku v Maďarsku

Přinášíme prohlášení některých týmů po pátečních trénincích na maďarském Hungaroringu.
Prohlášení týmů po pátku v Maďarsku
Seznam kapitol
  1. Obsah
  2. Mercedes
  3. Red Bull
  4. Ferrari
  5. Williams
  6. McLaren

Kevin Magnussen (6./5.)

Dán je se svým pátkem spokojený, zvládl celý připravený program. Z hlediska výkonnosti však očekává mírný propad proti Německu.

„Měli jsme slušný den, žádné vážné problémy. Také se nám povedlo projít celý testovací program, což je pozitivní. Nové komponenty, které jsme představili v Německu, jsou stále dobré, dostáváme z nich ještě víc, ale pořád je potřeba je ladit.

Ve druhém tréninku jsem sice byl pátý, ale myslím, že to budeme mít trochu těžší než minulý víkend. Na Hockenheimu bylo auto dost rychlé na první pětku, ale o tomto víkendu jsme nejspíš o něco více pozadu.“

Jenson Button (9./9.)

Buttona trápilo vyvážení, vůz měl velmi proměnlivé chování. Brit však tuší, v čem je zakopaný pes.

„Odjel jsem docela dobrou jízdu na měkkých gumách s vysokým množstvím paliva, takže z toho mám lepší pocit, ale vyvážení na jedno kolo je něco, na co se dnes večer musíme zaměřit.

Bylo docela těžké být konzistentní, auto bylo jiné zatáčku od zatáčky, kolo od kola. Já mám rád precizní auto a to se nám dnes nepovedlo naladit, ale myslím, že víme, čím to je, pro zítřek to změníme. Nemám o to strach.

Při pohledu na výsledky je těžké říct, jak si stojíme, nejsme úplně nahoře s mercedesy a red bully, ale Williams vypadá o něco méně konkurenceschopně v porovnání s posledním závodem. Ještě nás dnes večer čeká spousta práce.“

Předchozí kapitola Další článek
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00