Prohlášení týmů po pátku v Kanadě

Formule 1 opět dorazila do kanadského Montrealu. Zatímco první trénink proběhl bez větších komplikací, ten druhý předčasně ukončil déšť.
Prohlášení týmů po pátku v Kanadě
Seznam kapitol
  1. Ferrari
  2. Williams
  3. Red Bull
  4. McLaren

Felipe Massa (6./8.)

Brazilec je s pátečními jízdami na okruhu Gillese Villeneuva spokojen. Vůz se podle něj choval tak, jak tým chtěl.

„Kvůli dešti jsme přišli o část druhého tréninku, ale vůz se před tím choval dobře a od začátku jsem měl dobrý pocit z vyvážení auta. Úroveň přilnavosti byla velmi nízká, ale to je pro všechny stejné,” řekl Massa.

„Tohle je pro nás rozhodně lepší trať než Monako. Po dnešním dešti bude zítřejší dopoledne ještě důležitější, takže ve třetím tréninku toho musíme hodně pochopit, abychom se připravili na kvalifikaci.”


Valtteri Bottas (11./6.)

Williams s deštěm ve druhém tréninku počítal, proto některé své úkoly udělal už v prvním tréninku.

„V prvním tréninku jsem odjel nějaké delší jízdy s větším množstvím paliva, takže jsme získali nějaké informace o teplotách brzd, motoru a pneumatik, a také o vyvážení vozu. Dnes jsme byli tak rychlí jako v kterémkoliv letošním pátečním tréninku, takže bychom měli mít alespoň takovou výkonnost, jako jsme měli v Barceloně.”

„Kvalifikaci tu může být velmi vyrovnaná, i když uděláte vše správně, takže musíme zajistit, že jsme tu nasbírali vše, co se získat dalo.”

Předchozí kapitola Následující kapitola
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen