Prohlášení týmů po pátku v Abú Dhabí

Mercedesy vypadají neohroženě také o posledním závodním víkendu. Williams jde ale obvykle nahoru až během soboty. Dnes navíc tým trápily problémy s chlazením, což se mělo za následek odlomení části bočnic na voze Valtteriho Bottase.
Prohlášení týmů po pátku v Abú Dhabí
Seznam kapitol
  1. Obsah, Mercedes
  2. Williams
  3. Red Bull
  4. McLaren
  5. Ferrari

Mercedes

Lewis Hamilton (1./1.)

Brit, který před posledním závodem sezóny vede průběžné pořadí o 17 bodů před svým týmovým kolegou, vkročil do rozhodujícího víkendu sezóny lépe, když byl nejrychlejší v obou pátečních trénincích na okruhu Yas Marina. V tom odpoledním přitom oba dělilo jen 83 tisícin sekundy.

„Byl to dobrý pátek. Odjel jsem dlouhé jízdy a celý trénink, což bylo skvělé, udělal jsem také pokrok v nastavení vozu,” pochvaluje si Hamilton.

„Absolvujeme totožný program jako v každém jiné závodním víkendu, jenom neustále stlačujeme čas a snažíme se zlepšit. Musím zkrátka jet jako obvykle. Potřebuji jednoduše neustále dělat kroky správným směrem.”

Nico Rosberg (2./2.)

Za kratší konec tahal v pátek Nico Rosberg, který skončil v obou trénincích druhý.

„Je to OK, ale ne perfektní,” zhodnotil svůj první den Rosberg. „Nedokázal jsem pořádně dát dohromady všechna svá měřená kola, díky čemuž jsem vlastně velmi optimistický. Jsem si jistý, že se mi to do kvalifikace podaří a zvládnu ještě trochu doladit svůj vůz.”

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Následující kapitola

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna