Prohlášení týmů po pátku: Silné Ferrari s problémy

Ferrari bylo alespoň v pátek Mercedesu blízko, ale Vettela trápily problémy s převodovkou. Přečtěte si prohlášení týmů v jednotlivých kapitolách.
Prohlášení týmů po pátku: Silné Ferrari s problémy
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Ferrari
  3. Red Bull
  4. Williams
  5. McLaren

Sebastian Vettel (20./1.)

V obou pátečních trénincích na Red Bull Ringu postihly ferrari čtyřnásobného mistra světa problémy s převodovkou.

Dopoledne přitom Vettel odjel pouhá čtyři kola. Po obědě byl aktivnější a dokonce zajel čas 1:09.600, který již zůstal nepřekonán, druhou polovinu tréninku však už zůstalo jeho ferrari v garáži.

„Měli jsme problémy s převodovkou,“ řekl Vettel. „Některý ze senzorů se přepnul do pohotovostního režimu a my kvůli tomu zpomalili.“

„Samozřejmě se teď na to podíváme, zatím nevíme, co je za problém, zdá se ale, že to nějak nesouvisí s tím, co nás postihlo ráno. Tohle je okruh, na kterém je důležité mít rytmus, kolo je krátké. Musíte se dostat do rytmu a k tomu vám samozřejmě pomůže zajet co nejvíce kol.“

„My jich ale nemohli zajet tolik, kolik jsme chtěli, ale tak to je. Musíme se odtud odrazit a uvidíme, co bude zítra a hlavně v neděli.“

Kimi Räikkönen (3./3.)

Fin se zdál být konkurenceschopný při dlouhých jízdách s větším množstvím paliva na měkké směsi pneumatik. Dlouhé jízdy na superměkké směsi však absolvovat nemohl, jelikož sadu po pár kolech zničil probrzděním.

„Je škoda, že jsem zničil superměkkou směs a druhé auto nemohlo jet dlouhé jízdy, mělo by to být ale OK,” řekl po pátku Räikkönen.

„Nevyšlo to tak, jak jsme chtěli, absolvovali jsme ale dlouhou jízdu na měkké sadě a všechno se zdá být více méně v pořádku.”

Předchozí kapitola Následující kapitola

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.