Prohlášení týmů po pátku: problémy s technikou přinesly nehody

Horký pátek přinesl několik problémů. Sergio Pérez boural zřejmě kvůli technickému problému, Räikkönenovi upadlo přední křídlo a Ricciardovi vybouchl motor.
Prohlášení týmů po pátku: problémy s technikou přinesly nehody
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Ferrari
  3. Red Bull
  4. McLaren

Lewis Hamilton (1./1.)

Úřadující mistr světa musí být po pátečních jízdách na Hungaroringu spokojen.

Zajel nejrychlejší čas v obou trénincích, odpoledne přitom časem 1:23.949 za sebou nechal Daniila Kvjata z Red Bullu o 351 tisícin, zatímco jeho týmový kolega Nico Rosberg skončil se ztrátou 719 tisícin čtvrtý.

„Myslím, že všichni s tím mají problém (dát dohromady dobré kolo). Rozhodně to není snadné, je to ale výzva a to se mi líbí. Užívám si to,” řekl Hamilton.

Hamiltonovi se rovněž líbí, že jezdci Red Bullu na druhé a třetí pozici odsunuli Rosberga až na čtvrtou příčku. „Je to dobré. Čím víc, tím lépe a tím více bitev máme. Vůz se tento víkend chová docela dobře.”

„Byla to ve skutečnosti opravdu dobrá zábava, je ale neskutečné horko. V kokpitu je snad tepleji než v sauně. Upřímně, nedokážu vám popsat, jaké teplo je v té kombinéze, termoprádle a ještě než usednete do vozu, tak jste úplně mokrý. Myslím, že jsem během tréninku ztratil tak kilo na váze, musím tedy hodně pít.”

„Myslím, že tím, že v neděli bude trochu chladněji (podle předpovědi), se trochu změní vyvážení vozu, přesto si ale myslím, že vypadáme velmi dobře.”

Nico Rosberg (2./4.)

Němec dnes na svého týmového kolegu ztrácel, ba co víc, ve druhém tréninku před ním navíc skončili oba piloti Red Bullu.

Rosberg se trápil s vyvážením vozu. Během pátku měl problémy jak s nedotáčivostí, tak přetáčivostí, radost mu však naopak dělá jeho rychlost při delších jízdách.

„Dnes to nebylo ideální. Nemohl jsem najít správné vyvážení vozu. Vůz byl hodně nedotáčivý a přecházelo to z přetáčivosti právě do nedotáčivosti. Je trochu těžké to vysvětlit. Neustále jsem musel hlídat zadek auta, takže jsem s tím nebyl moc spokojen a pro zítřek na tom musíme zapracovat.”

„Zítra ráno je ještě volný trénink, takže mám spoustu času se do toho dostat a vyřešit to, závodní rychlost dnes ale byla velmi dobrá.”

Foto: Getty Images / Lars Baron

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Následující kapitola

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00