Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena

Max Verstappen vybojoval první body v F1. Toro Rosso přitom na trati opakovaně bojovalo s Red Bullem. Jezdci Force Indie si odvážejí penalizace, Maldonado měl opět smůlu a závod nedokončil. Přečtěte si prohlášení týmů po GP Malajsie 2015.
Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena
Seznam kapitol
  1. Red Bull
  2. Toro Rosso
  3. Force India
  4. Manor
  5. Sauber
  6. Lotus

Max Verstappen (7.)

„Tohle jsem si opravdu užil! Jsem velmi šťastný, že jsem získal své první body ve F1 a dojel na sedmé pozici! Myslím, že jsme jako tým odvedli skvělou práci. Prvních pár kol bylo velmi obtížných, protože jsem se na střední směsi pneumatik hodně trápil, takže jsem zajel přezout na tvrdou sadu dříve a fungovalo to. Vůz se choval skvěle, měli jsme pár pěkných soubojů s ostatními jezdci a byla to velká zábava. Zvolili jsme správnou strategii a v otázce pneumatik jsme odvedli dobrou práci. I po fyzické stránce jsem se cítil dobře, na konci bylo docela horko, stále jsem ale byl schopen se s tím vypořádat a jet konzistentně, takže jsem spokojen. Tohle je pro tým velká vzpruha, dnes jsme nemohli odvést lepší práci.”

Carlos Sainz jr. (8.)

„Dnes to pro mě byl mega den! Strategie dvou zastávek na trati jako Sepang nikdy není snadná, nakonec to ale fungovalo skvěle a rozhodně to dalo zapomenout na můj včerejší výsledek v kvalifikaci. Dostat se po startu z 15. pozice na 8. příčku je skvělé! Během celého závodu se toho kolem mě hodně dělo, takže bylo velmi snadné probrzdit, udělat chybu nebo ztratit pozici, zůstal jsem ale v klidu a vyplatilo se. Takový výsledek nám dodává sebedůvěru a motivaci, abychom nepřestávali pracovat. Tým odvádí skvělou práci a dojet s oběma vozy na bodech je skvělý způsob, jak zakončit tento víkend.”

Předchozí kapitola Následující kapitola

20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.
14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton