Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena

Max Verstappen vybojoval první body v F1. Toro Rosso přitom na trati opakovaně bojovalo s Red Bullem. Jezdci Force Indie si odvážejí penalizace, Maldonado měl opět smůlu a závod nedokončil. Přečtěte si prohlášení týmů po GP Malajsie 2015.
Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena
Seznam kapitol
  1. Red Bull
  2. Toro Rosso
  3. Force India
  4. Manor
  5. Sauber
  6. Lotus

Sergio Pérez (13.)

„V prvním stintu jsem se trápil s opotřebením střední směsi gum, po safety caru mě to stálo hodně času. S tvrdší směsí jsme měli trochu lepší rychlost, nakonec to ale nestačilo. Nepomohla nám ani penalizace. Cítil jsem, že nemám kam jet a nemohu zabránit kontaktu s Romainem (Grosjeanem). Myslel jsem, že to byl závodní incident, nakonec nás to ale stálo hodně.”

Nico Hülkenberg (14.)

„Trápil jsem se s celkovým vyvážením a vůz opravdu hodně klouzal, obzvlášť s tím, jak odcházely pneumatiky. Rozhodli jsme se nezajet během safety caru do boxů, díky čemuž jsem měl dobrou pozici na trati, ale nebylo to snadné rozhodnutí. Snažili jsme se o strategii dvou zastávek, ale vzhledem k opotřebení pneumatik to nebylo možné, tak jsme přešli na tři zastávky. Penalizace za kontakt s Daniilem (Kvjatem) mě odsunula mimo body. V první zatáčce jsem byl trochu široký a rozhodl se pro druhou zatáčku vrátit se na vnitřní stopu. Byl jsem vedle něj, ale on zřejmě nečekal, že se pokusím vrátit.”

Předchozí kapitola Následující kapitola

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10