Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena

Max Verstappen vybojoval první body v F1. Toro Rosso přitom na trati opakovaně bojovalo s Red Bullem. Jezdci Force Indie si odvážejí penalizace, Maldonado měl opět smůlu a závod nedokončil. Přečtěte si prohlášení týmů po GP Malajsie 2015.
Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena
Seznam kapitol
  1. Red Bull
  2. Toro Rosso
  3. Force India
  4. Manor
  5. Sauber
  6. Lotus

Sergio Pérez (13.)

„V prvním stintu jsem se trápil s opotřebením střední směsi gum, po safety caru mě to stálo hodně času. S tvrdší směsí jsme měli trochu lepší rychlost, nakonec to ale nestačilo. Nepomohla nám ani penalizace. Cítil jsem, že nemám kam jet a nemohu zabránit kontaktu s Romainem (Grosjeanem). Myslel jsem, že to byl závodní incident, nakonec nás to ale stálo hodně.”

Nico Hülkenberg (14.)

„Trápil jsem se s celkovým vyvážením a vůz opravdu hodně klouzal, obzvlášť s tím, jak odcházely pneumatiky. Rozhodli jsme se nezajet během safety caru do boxů, díky čemuž jsem měl dobrou pozici na trati, ale nebylo to snadné rozhodnutí. Snažili jsme se o strategii dvou zastávek, ale vzhledem k opotřebení pneumatik to nebylo možné, tak jsme přešli na tři zastávky. Penalizace za kontakt s Daniilem (Kvjatem) mě odsunula mimo body. V první zatáčce jsem byl trochu široký a rozhodl se pro druhou zatáčku vrátit se na vnitřní stopu. Byl jsem vedle něj, ale on zřejmě nečekal, že se pokusím vrátit.”

Předchozí kapitola Následující kapitola

20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.
14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton