Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena

Max Verstappen vybojoval první body v F1. Toro Rosso přitom na trati opakovaně bojovalo s Red Bullem. Jezdci Force Indie si odvážejí penalizace, Maldonado měl opět smůlu a závod nedokončil. Přečtěte si prohlášení týmů po GP Malajsie 2015.
Prohlášení týmů po Malajsii: První body pro Verstappena
Seznam kapitol
  1. Red Bull
  2. Toro Rosso
  3. Force India
  4. Manor
  5. Sauber
  6. Lotus

Sergio Pérez (13.)

„V prvním stintu jsem se trápil s opotřebením střední směsi gum, po safety caru mě to stálo hodně času. S tvrdší směsí jsme měli trochu lepší rychlost, nakonec to ale nestačilo. Nepomohla nám ani penalizace. Cítil jsem, že nemám kam jet a nemohu zabránit kontaktu s Romainem (Grosjeanem). Myslel jsem, že to byl závodní incident, nakonec nás to ale stálo hodně.”

Nico Hülkenberg (14.)

„Trápil jsem se s celkovým vyvážením a vůz opravdu hodně klouzal, obzvlášť s tím, jak odcházely pneumatiky. Rozhodli jsme se nezajet během safety caru do boxů, díky čemuž jsem měl dobrou pozici na trati, ale nebylo to snadné rozhodnutí. Snažili jsme se o strategii dvou zastávek, ale vzhledem k opotřebení pneumatik to nebylo možné, tak jsme přešli na tři zastávky. Penalizace za kontakt s Daniilem (Kvjatem) mě odsunula mimo body. V první zatáčce jsem byl trochu široký a rozhodl se pro druhou zatáčku vrátit se na vnitřní stopu. Byl jsem vedle něj, ale on zřejmě nečekal, že se pokusím vrátit.”

Předchozí kapitola Následující kapitola

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.