Prohlášení týmů po GP Monaka 2015

Přinášíme reakce týmů po Velké ceně Monaka 2015.
Prohlášení týmů po GP Monaka 2015
Seznam kapitol
  1. Force India
  2. Williams
  3. Manor
  4. Sauber
  5. Lotus

V samostatných článcích:

Sergio Pérez (7.)

„Jsem teď velmi šťastný. Tým po celý víkend odváděl skvělou práci a sedmé místo je výsledkem veškeré tvrdé práce. Pro mě to byl normální závod, takový klidný, což je pro Monako velmi zvláštní. Po většinu závodu jsem závodil sám se sebou, protože vozy přede mnou byly schopné mi ujet a na jezdce za sebou jsem měl náskok. Bylo těžké po 78 kol udržet koncentraci, ale po safety caru jsem byl na čerstvé sadě superměkkých pneumatik a byla to opravdu zábava. Byl jsem schopen útočit na Kimiho (Räikkönena), ale nebyla příležitost získat tu pozici.”

Nico Hülkenberg (11.)

„Můj závod byl od startu velmi obtížný. Fernando (Alonso) mě více méně v prvním kole natlačil do zdi a od té chvíle jsem musel jen dohánět. Věděl jsem, že tam je, tak jsem mu nechal trochu víc místa a zatočil později, on ale musel probrzdit, protože do mě narazil a poslal mě do zdi. Měl jsem jen poškozené přední křídlo, ale návrat do boxů a jeho výměna mě stála spoustu času. Z pohledu rychlosti to bylo docela dobré, obzvlášť když jsem měl před sebou volno, ale samozřejmě pouštění rychlejších jezdců o kolo vás stojí čas. Je to škoda, protože cítím, že jsem dnes měl na body.”

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Následující kapitola

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton