Prohlášení týmů po čtvrtku v Monaku, tréninky narušil déšť

Přinášíme souhrn prohlášení jezdců po čtvrtečních trénincích v Monaku.
Prohlášení týmů po čtvrtku v Monaku, tréninky narušil déšť
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Ferrari
  3. Toro Rosso
  4. Red Bull
  5. McLaren

Sebastian Vettel (4./3.)

Ferrari by v těsných uličkách monackého knížectví mohlo být schopno poprat se s Mercedesem o vítězství. Deštěm ovlivněný čtvrtek však příliš mnoho neodhalil.

Sebastian Vettel se během jízd ve svém SF15-T cítil dobře, teprve sobota však podle něj ukáže, zda je Ferrari skutečně dost silné na boj o příčky nejvyšší.

„Snad se to dozvíme v neděli, do té doby je samozřejmě těžké to předpovědět,“ řekl Němec.

„Myslím, že bychom tady měli být zase blíž, ačkoliv charakter trati tomu nahrává a všichni jsou si o něco blíž. Nemyslím si, že je možné brát Monako jako referenci, ale rozhodně bych řekl, že jsme blíž.“

Většina závodníků včetně Vettela se kvůli odpolednímu dešti vůbec nesvezla na superměkkých pneumatikách, podle Němce to však příliš nevadilo.

„Abych byl upřímný, o moc jsme nepřišli. Chtěli jsme ve druhé jízdě zkusit pár věcí a pak přejít na dlouhé jízdy, ale k tomu se už nedostal nikdo. Je škoda nemít představu o superměkké směsi, ale myslím, že v sobotu uvidíme.“

Kimi Räikkönen (8./4.)

Mistr světa z roku 2007 je po čtvrtečních trénincích spokojený s výkonností svého vozu, ačkoliv očekává, že až sobota ukáže skutečné rozložení sil.

„Samozřejmě teprve uvidíme, jaké bude počasí a musíme trochu zapracovat na autě, aby pneumatiky určitě fungovaly správně. Pak uvidíme a v kvalifikaci a v závodě uděláme vše, co bude v našich silách,“ řekl Fin.

„Dnes jsme toho nezjistili tolik, kolik jsme chtěli, ale všichni jsou na tom stejně a my jsme za daných podmínek udělali vše, co jsme mohli.“

„Ještě je pořád trochu obtížné správně zahřát pneumatiky, jinak to ale vypadá docela dobře.“

Předchozí kapitola Následující kapitola
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen