Profil: Kdo je nový jezdec Manoru Esteban Ocon?

Velké týmy mají často ve zvyku posadit mladého jezdce do vozu některého z menších týmů. Totéž nyní platí pro Ocona, který od Spa nahradí Haryanta. Ocon má ale vazby dokonce na tři týmy.

Esteban Ocon od Spa nahradí Ria Haryanta. Může to pro něj být velmi důležitých 9 závodů. Předpokládá se, že by mohl příští rok usednout za volant Renaultu. Konec konců i sám Renault to naznačil. Bude sledovat, jak se bude Oconovi dařit ve srovnání s Wehrleinem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Se svým týmovým kolegou má Ocon společné dvě věci. Oba přichází do F1 z DTM, i když Wehrlein je šampion série a Ocon neodjel zatím celou sezónu. Navíc se mu příliš nedařilo. Nejlépe byl 9. v Zandvoortu. Pro závod v Moskvě ho v DTM nahradí Felix Rosenqvist.

Oba také patří Mercedesu. Ocon byl ale letos také jmenován rezervním jezdcem Renaultu.

Esteban Ocon

Esteban Ocon se narodil 17. září 1996 ve francouzském Évreux. V roce 2013 jsme ho mohli vidět v týmu ART Junior Team v Formula Renault 2.0 NEC a Eurocup Formula Renault 2.0.

V roce 2014 působil ve formuli Renault 3.5, ale především v evropské F3, kterou dokázal vyhrát. V tomtéž roce si vyzkoušel vůz Lotusu a ve Fioranu také Ferrari. V Abú Dhabí jsme ho pak mohli vidět v Lotusu v prvním tréninku.

Esteban Ocon si po Lotusu vyzkoušel také Ferrari

Esteban Ocon si po Lotusu vyzkoušel také Ferrari

O rok později se přesunul do GP3, kde velmi zajímavým způsobem získal titul. Z 18 závodů totiž Ocon vyhrál jen jeden – a to hned ten první ve Španělsku. Konzistentní výkony mu ale nakonec dopomohly k celkovému vítězství. V roce 2015 se zúčastnil sezónních testů v Barceloně ve voze Force Indie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V roce 2016 byl představen jako rezervní jezdec Renaultu a začal závodit v DTM. Vidět jsme ho mohli v sezónních testech ve Španělsku, kde jezdil s Renaultem a měl jezdit také s Mercedesem, ale tým na poslední chvíli povolal zkušenějšího Wehrleina.

Mercedes mu to pak vynahradil v Silverstonu, kde Ocon odjel celé dva dny testů. Kromě toho se zúčastnil s Renaultem prvních tréninků ve Španělsku, Británii, Maďarsku a Německu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson,Charles Coates, Dan Istitene, Robert Cianflone

Další článek: Pojede Ocon u Manoru o sedačku u Renaultu?

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen