Prodloužením Sainzovy smlouvy u Ferrari se pro mě nic nemění, říká Schumacher

Mick Schumacher si nemyslí, že by se prodloužením smlouvy mezi Carlosem Sainzem a Ferrari nějakým způsobem změnila jeho situace u týmu Haas ve formuli 1.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Prodloužením Sainzovy smlouvy u Ferrari se pro mě nic nemění, říká Schumacher | Foto: Getty Images / Clive Mason

Ferrari během podniku v Imole oznámilo prodloužení smlouvy se Sainzem o další dva roky. Jezdecká sestava italské stáje tak zůstane stejná minimálně do konce roku 2024, kdy vyprší současný kontrakt také druhému pilotovi Ferrari Charlesovi Leclercovi.

Schumacher je v současné chvíli jediným členem Jezdecké akademie Ferrari ve startovním poli formule 1. Letos u týmu Haas absolvuje druhou sezónu v roli závodního pilota, kromě toho je rezervním jezdcem Ferrari.

Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera, který právě s Ferrari dosáhl svých největších úspěchů v kariéře, si ale nemyslí, že Sainzova nová smlouva bude mít vliv na jeho působení u týmu Haas.

„Myslím, že z pohledu Ferrari jde o jasný krok. Mají dva skvělé piloty, Carlos měl vloni skvělou sezónu a také tento rok pár dobrých závodů,“ řekl Schumacher.

„Takže ano, bylo to jasné. Pro mě se toho moc nemění, protože mým úkolem je teď odvést to nejlepší tady s Haasem.“

Že Ferrari neuvažovalo o žádném jiném pilotovi potvrdil také šéf týmu Mattia Binotto, který souhlasí se Schumacherem, že šlo o jasné rozhodnutí.

„Carlos si vloni vedl velmi dobře, zapojil se do týmu, je to velmi silný pilot,“ řekl Binotto.

„Myslím, že při pohledu do budoucnosti ve snaze vytvořit správné základy bylo pro nás důležité prodloužit v této části sezóny. Teď tedy víme, že až do konce roku 2024 se můžeme spolehnout na fantastickou sestavu.“

Další článek: Seidl se obává, že v budoucnu budou ve F1 B-týmy

Témata článku: , , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února