Prodej formule 1 oficiálně začal, Liberty Media koupila první podíl

Liberty Media oficiálně zahájila odkoupení majoritního podílu ve formuli 1.
Prodej formule 1 oficiálně začal, Liberty Media koupila první podíl

V první fázi bylo koupeno 18,7 % za 746 milionů dolarů. Novým šéfem představenstva má být Chase Carey, který figuruje ve vedení 21st Century Fox.

Bernie Ecclestone zůstává jako CEO. Včera řekl pro Reuters, že Liberty Media chce, aby zůstal ještě tři roky.

Obchod má být dotažen v prvním čtvrtletí příštího roku. Celkem má Liberty Media investovat 4,4 miliardy dolarů a zaplatit závazky F1 ve výši 4,1 miliardy.

Liberty Media má odkoupit 100 % v mateřské společnosti F1 Delta Topco. V nové společnosti Formula One Group budou mít noví majitelé 35 %, ostatní a to včetně CVC 65 %, ale bez hlasovacích práv.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ferrari a Mercedes pokračují s testy širších pneumatik

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.