Prodej Force Indie nebyl transparentní, tvrdí jeden z uchazečů

O Force Indii se zajímali hned dva otcové mladých jezdců. Vedle Strolla, který nakonec Force Indii koupil, také Mazepin a firma Uralkali.
Prodej Force Indie nebyl transparentní, tvrdí jeden z uchazečů

Firma Uralkali vydala v úterý prohlášení, ve kterém uvádí, že „proces řízený správcem Force India Formule One Team Limited nemusí být v nejlepším zájmu věřitelů Force Indie, akcionářů a sportu obecně.“

Uralkali si stěžuje na nerovné zacházení. Firma si prý najala odborníky (včetně právníků, účetních, odborníků na insolvenci a specialisty na formuli 1). Odborníkem na F1 měl být podle Motorsport.com Martin Whitmarsh. 

Lawrence Stroll a kompars: kdo jsou noví majitelé Force Indie?

Lawrence Stroll a kompars: kdo jsou noví majitelé Force Indie?

Firma musela přepracovat svůj původní návrh, protože prodej Force Indie komplikoval fakt, že Mallya má v indii zmrazený majetek. Jakákoliv dohoda musela být učiněna se souhlasem 13 indických věřitelských bank.

Podle Uralkali ale správce po zaslání nabídky přestal komunikovat. Nereagoval na telefonní hovory ani e-maily.

Společnost také tvrdí, že její požadavek na „transparentní a spravedlivý proces zajišťující rovné příležitosti pro všechny uchazeče“ nebyl respektován.

Firma například chtěla, aby zájemci svou nabídku předložili v zapečetěných obálkách a ty byly otevřeny správcem před všemi uchazeči. To ale správce odmítl. 

FRP Advisory samozřejmě pochybení odmítá. „Všem uchazečům byla poskytnuta rovná příležitost předložit nejlepší nabídku pro Force Indii,“ uvedli ve svém prohlášení. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Paradox: V Itálii mají problém s prodejem vstupenek