Procházka po trati už jen po vlastních. F1 zakázala jezdcům kola

Jezdci už nebudou moci tradiční „procházku po trati“ absolvovat jinak než pěšky.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Procházka po trati už jen po vlastních. F1 zakázala jezdcům kola | Foto: Getty Images / Peter Fox

Jezdci a jejich inženýři absolvují ve čtvrtek „procházku po trati“ alias track walk. Je to příležitost k protažení nohou po delším letu, probrání některých věcí na čerstvém vzduchu, ale především pak mají jezdci možnost si prohlédnout z blízka změny, ke kterým došlo od minulého závodu. 

V harmonogramu má většinou track walk své přesné okno – v Džiddě například od 13:00 do 16:30. 

Někteří se na procházku, která s ohledem na délky okruhů trvá necelou hodinu, vydávají pěšky. Stále častěji ale jezdci volili kolo. Objevovaly se ale také elektrické koloběžky. Ruch na trati tak postupně rostl – na trať se vydávají také jezdci doprovodných sérií.

Podle Motorsport.com FOM zasáhl a zaslal týmům dopis. Už od Bahrajnu je zákaz používání jakýchkoliv dopravních prostředků – jízdních kol, elektrokol, koloběžek, skútru apod. v časovém okně tzv. procházky týmů po trati.

Pikantní je, že „nařízení“ vydala F1 a nikoliv FIA, ačkoliv řídicí orgán byl samozřejmě informován a souhlasil s tím. Pokud by někdo nařízení porušil, není jasné, jakým způsobem by byl viník potrestán.

„Neprocházel jsem se,“ řekl Charles Leclerc, kterému se novinka nelíbí. „A protože si myslím, že právě vydali novou věc, podle které nesmíme jezdit po trati na kole, už mě asi na trati neuvidíte a budu se jen dívat na videa!“

Další článek: Jerome d'Ambrosio bude pracovat pro Mercedes

Témata článku: ,