Proč si jezdci Ferrari vybrali čísla 7 a 14

Kimi Räikkönen a Fernando Alonso vysvětlili, proč si pro zbytek svých kariér ve formuli 1 vybrali svá startovní čísla.
Proč si jezdci Ferrari vybrali čísla 7 a 14

Fin bude jezdit s číslem 7, a jak je u něj obvyklé, žádné velké vyprávění s tím spojené není.

"Není za tím nějaký konkrétní příběh," uvedl. "Je to číslo, které jsem měl už loni, a neviděl jsem důvod měnit. Líbí se mi, a to stačí, ne?"

To Fernando Alonso je známý tím, že si rád hraje s čísly a vždy se snaží dosáhnout kombinací, které by mu měly přinést štěstí. Platí to i pro jeho startovní číslo 14.

"Vždy mi nosilo štěstí, začalo to 14. července 1996, kdy jsem ve věku 14 let vyhrát šampionát s motokárou, která měla číslo 14," řekl. "Uvidíme, jestli mi bude štěstí nosit i nadále."

Další článek: Massův motokárový závod letos vyhrál Tonio Liuzzi

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“