Proč nezávodit třeba v úterý? Lammers přišel s odvážnou myšlenkou

Současná situace by mohla přinést nové nápady. Podle Jana Lammerse, který má pod palcem Grand Prix Nizozemska (toho času odložená na neurčito), by se nemuselo jet nutně v obvyklou dobu.
Proč nezávodit třeba v úterý? Lammers přišel s odvážnou myšlenkou

Pokud sezóna formule 1 letos vůbec začne, tak bude snahou natlačit do zbývajících měsíců co nejvíce závodů. Diskutuje se o možnosti kratších víkendů nebo dvou závodů na jedné trati. Jan Lammers má ještě jeden nápad

„Proč nemůže být grand prix pořádána v úterý nebo ve středu večer, jako se to děje ve fotbale s Ligou mistrů?“ ptá se Lammers v rozhovoru pro nizozemskou televizi NOS. 

Verstappen se projel na upraveném Zandvoortu

Verstappen se projel na upraveném Zandvoortu

„Nemusí to být vždy v neděli odpoledne, ale také ve všední dny. Ale pak musíte udělat víkend o něco lehčí, aby na organizující země byl menší tlak.“

„Proč se grand prix pořádá vždy v poledne, během rodinných hodin, o víkendech? Co když chcete se svou rodinou dělat jiné věci?“

„V krizi bychom všichni mohli udělat tři kroky zpět, ale také se z toho poučit a můžeme udělat další krok vpřed. Nemá to jen nevýhody.“

Lammers šéfuje závodu v Nizozemsku. Nový termín zatím tento závod nemá. 

Foto: Red Bull Content Pool 

Další článek: Současné formule jsou moc těžké, zoufá si Vettel

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00