Proč nejsou žádné zprávy o Schumacherovi?

O zdravotním stavu Michaela Schumachera jsme toho za téměř 16 měsíců slyšeli jen velmi málo. Potvrzeny byly snad jen informace o jeho převozech. Autosprint se zamýšlí nad tím, proč tomu tak je.
Proč nejsou žádné zprávy o Schumacherovi?

Je pravdou, že v německých médiích se toho o zdravotním stavu sedminásobného mistra světa moc nepíše. Rodina Schumachera jeho stav prakticky nekomentuje. Občas se objeví jen stručné prohlášení, že to bude dlouhá cesta a musíme být trpěliví.

Autosprint píše, že Schumacherova manažerka Sabine Kehmová vynakládá velké množství energie na to, aby tomu tak zůstalo a média o stavu bývalého jezdce formule 1 nepsala. Do médií prý systematicky chodí dopisy s upozorněním, že v případě zveřejnění informací budou čelit tvrdým žalobám.

O Schumachera se má doma starat početný zdravotní personál, který podle Autosprintu podepsal velmi přísné sliby mlčenlivosti.

Opačná je situace u Julese Bianchiho. Jeho rodina už krátce po nehodě uveřejnila přesnou diagnózu a o stavu Francouze informuje. Není to sice příliš často, ale to souvisí nikoliv s mlčením, ale s tím, že se stav Bianchiho bohužel příliš nemění.

„Lidé, kteří na něj myslí a modlí se za něj, jsou velmi motivující,“ řekl nedávno jeho otec pro Nice Martin. „Jsem si jistý, že je Jules slyší! Chci všem poděkovat a říct, že budeme poskytovat nové informace, ať už budou dobré nebo špatné.“

Bianchi se občas pohne, je ale stále v kómatu

Bianchi se občas pohne, je ale stále v kómatu

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Jak velký krok udělá McLaren a vydrží optimismus Alonsa?

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen