Proč na voze McLarenu chybí logo Mercedesu?

McLaren představil vůz MCL35M, který bude pohánět motor Mercedes.

McLaren už má zkušenost s předkem současné pohonné jednotky Mercedesu. V prvním roce hybridní éry ještě McLaren jezdil s Mercedesem. Poté přišly tři roky s Hondou a tři roky s Renaultem. Nyní se na základě rozhodnutí Andrease Seidla vrací stáj z Wokingu k Mercedesu.

Mercedes uveřejnil, že má určité problémy s motorem. McLaren ale problémy neměl. „Doposud jsme provedli několik rozsáhlých testů na dynamometru a bylo to zcela bezproblémové,“ řekl James Key. 

Technický šéf týmu zatím neví, jaké zlepšení očekávat. „Upřímně řečeno, rozdíly mezi těmito motory jsou dnes velmi malé. Zrovna jsme souhlasili se zmrazením a myslím, že každému vyhovuje, kde se zrovna nachází.“

„Až budeme na trati, tak budeme lépe vědět,  kde jsme. Myslím, že pokroku dosáhli také ostatní. Ale jsme spokojeni s tím, co jsme zatím viděli.“

Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou

Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou

Některé fanoušky překvapilo, že na voze McLarenu není logo Mercedesu. Není to chyba, logo se tam neobjeví ani později. Podle McLarenu je vztah obou značek čistě na úrovni technického partnerství. Nejde o marketingovou dohodu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Logo Renaultu na overalu a krytu motoru loňského vozu. Foto: Getty Images / Peter Fox

Loga Mercedesu nejsou ani u Racing Pointu. U Williamsu nejsou loga na voze, ale jsou na kombinézách jezdců.

Politiku má každý výrobce vlastní. Vloni jsme loga Renaultu viděli na overalech jezdců McLarenu, tričkách a krytu motoru.

Další článek: McLaren představil vůz MCL35M

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00