Proč na voze McLarenu chybí logo Mercedesu?

McLaren představil vůz MCL35M, který bude pohánět motor Mercedes.

McLaren už má zkušenost s předkem současné pohonné jednotky Mercedesu. V prvním roce hybridní éry ještě McLaren jezdil s Mercedesem. Poté přišly tři roky s Hondou a tři roky s Renaultem. Nyní se na základě rozhodnutí Andrease Seidla vrací stáj z Wokingu k Mercedesu.

Mercedes uveřejnil, že má určité problémy s motorem. McLaren ale problémy neměl. „Doposud jsme provedli několik rozsáhlých testů na dynamometru a bylo to zcela bezproblémové,“ řekl James Key. 

Technický šéf týmu zatím neví, jaké zlepšení očekávat. „Upřímně řečeno, rozdíly mezi těmito motory jsou dnes velmi malé. Zrovna jsme souhlasili se zmrazením a myslím, že každému vyhovuje, kde se zrovna nachází.“

„Až budeme na trati, tak budeme lépe vědět,  kde jsme. Myslím, že pokroku dosáhli také ostatní. Ale jsme spokojeni s tím, co jsme zatím viděli.“

Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou

Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou

Některé fanoušky překvapilo, že na voze McLarenu není logo Mercedesu. Není to chyba, logo se tam neobjeví ani později. Podle McLarenu je vztah obou značek čistě na úrovni technického partnerství. Nejde o marketingovou dohodu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Logo Renaultu na overalu a krytu motoru loňského vozu. Foto: Getty Images / Peter Fox

Loga Mercedesu nejsou ani u Racing Pointu. U Williamsu nejsou loga na voze, ale jsou na kombinézách jezdců.

Politiku má každý výrobce vlastní. Vloni jsme loga Renaultu viděli na overalech jezdců McLarenu, tričkách a krytu motoru.

Další článek: McLaren představil vůz MCL35M

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?