Proč na voze McLarenu chybí logo Mercedesu?

McLaren představil vůz MCL35M, který bude pohánět motor Mercedes.

McLaren už má zkušenost s předkem současné pohonné jednotky Mercedesu. V prvním roce hybridní éry ještě McLaren jezdil s Mercedesem. Poté přišly tři roky s Hondou a tři roky s Renaultem. Nyní se na základě rozhodnutí Andrease Seidla vrací stáj z Wokingu k Mercedesu.

Mercedes uveřejnil, že má určité problémy s motorem. McLaren ale problémy neměl. „Doposud jsme provedli několik rozsáhlých testů na dynamometru a bylo to zcela bezproblémové,“ řekl James Key. 

Technický šéf týmu zatím neví, jaké zlepšení očekávat. „Upřímně řečeno, rozdíly mezi těmito motory jsou dnes velmi malé. Zrovna jsme souhlasili se zmrazením a myslím, že každému vyhovuje, kde se zrovna nachází.“

„Až budeme na trati, tak budeme lépe vědět,  kde jsme. Myslím, že pokroku dosáhli také ostatní. Ale jsme spokojeni s tím, co jsme zatím viděli.“

Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou

Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou

Některé fanoušky překvapilo, že na voze McLarenu není logo Mercedesu. Není to chyba, logo se tam neobjeví ani později. Podle McLarenu je vztah obou značek čistě na úrovni technického partnerství. Nejde o marketingovou dohodu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Logo Renaultu na overalu a krytu motoru loňského vozu. Foto: Getty Images / Peter Fox

Loga Mercedesu nejsou ani u Racing Pointu. U Williamsu nejsou loga na voze, ale jsou na kombinézách jezdců.

Politiku má každý výrobce vlastní. Vloni jsme loga Renaultu viděli na overalech jezdců McLarenu, tričkách a krytu motoru.

Váš názor Další článek: McLaren představil vůz MCL35M
14:18 | První závod F2 vyhrál Armstrong. Piastri devátý, Čou se roztočil a dojel na chvostu pole. V závodě byly 2 safety cary, jeden (resp. dva) virtuální.
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30