Proč Massa stavěl u mechaniků McLarenu?

Felipe Massa prováděl v boxech na domácí půdě psí kusy. Nejdříve překročil maximální rychlost a poté si dojel pro pneumatiky k překvapeným mechanikům McLarenu.
Proč Massa stavěl u mechaniků McLarenu?

Není to poprvé v posledních letech, kdy jezdec zajel pro pneumatiky k jinému než svému týmu. Jezdec se může na okamžik zamyslet, nastavovat něco na volantu nebo zkrátka doplatit na svůj zvyk, když přestoupí po mnoha letech k jinému týmu.

V případě Massy ale bere vše na sebe Rob Smedley. „Byl jsem naštvaný nejvíce sám na sebe, než na kohokoliv jiného,“ říká Smedley pro Autosport.

„Protože jsme přestěhovali boxy a já tu ve středu odpoledne seděl a přemýšlel, co by mohlo být jiné. Uniklo mi to, co bije do očí úplně nejvíce, že v závodě je zvyklý stavět u mechaniků v černých kombinézách a oni (McLaren) tady měli téměř stejné kombinézy (jako Williams).“

„Slunce bylo nízko. Přijížděl do pit lane 80 km/h a snažili se udělat perfektní zastávku a měl před sebou skupinu mechaniků v úplně stejných kombinézách, na jaké je zvyklý a zajel na jejich boxové stání.“

„Po té zastávce jsme si vyměnili pár slov, ale byl jsem naštvaný více na sebe. Měl jsem si to uvědomit a varovat je.“

Další článek: Ferrari chválí Räikkönena za Brazílii

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10