Proč ještě Renault neoznámil své plány?

Renault měl své plány ohledně odkoupení Lotusu oznámit kolem Velké cena Abú Dhabí, což samozřejmě znamená před, během nebo po. To, že správně bude poslední možnost, jsme se dozvěděli během víkendu, kdy bylo oznámeno, že nic oznámeno nebude.
Proč ještě Renault neoznámil své plány?

Šéf Renaultu Carlos Ghosn by měl tento týden rozhodnout, jaké budou plány Renaultu v F1. Oznámení definitivního odkoupení Lotusu podle dostupných informací nevázne v oblasti jednání mezi Lotusem a Renaultem, ale mezi Renaultem a F1.

Bernie Ecclestone v Abú Dhabí prohlašoval, že pokud by Renault Lotus neodkoupil, byla by to pro tým konečná. Není veřejným tajemstvím, že je Lotus ve finančních problémech, což bylo vidět i na mnoha závodech – v Abú Dhabí mu musel finančně pomáhat sám Ecclestone.

V Abú Dhabí se odehrála schůzka, na které byl člen vedení Renaultu a prezident Renault Sport Jérôme Stoll, Ecclestone a také samozřejmě CVC. Na prvním místě jsou samozřejmě peníze. Celá věc jde ale ve svých důsledcích možná ještě trochu dál.

Renault si vzpomněl, že v letech 2005 a 2006 vyhrál dva tituly a chce tak dostávat peníze z komerčních práv nejen podle umístění v šampionátu ale také z bonusového koláče, který je určen jen vybraným týmům. Nutno přiznat, že bez ohledu na tituly udělal Renault ve své historii pro formuli 1 opravdu hodně, takže na peníze má stejný nárok jako třeba McLaren. 

Jednání o bonusech nejsou žádnou novinkou. Podle Motorsport.com se ale mezi majiteli práv a Renaultem jedná o nové dvoustranné dohodě, která by platila od roku 2016 do roku 2024.

Podobné dohody má Ecclestone s každým týmem, ale u ostatních je to pouze do roku 2020. Renault by tak byl první, kdo by měl uzavřenou „novou Concordskou dohodu“ a mohl by být v jisté výhodě.

Motorsport.com neopomenul připomenout, že až tato smlouva vyprší, bude mít Ecclestone 94 let.

Další článek: Magnussen bude testovat DTM, podle Dennise nesplnil cíle

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10