Proč dostal Vettel přísnější trest než Stroll?

Sebastian Vettel se roztočil na trati, při návratu zpět trefil Strolla, který se také roztočil. Ani on se na trať nevrátil předpisově. Pierre Gasly musel provést úhybný manévr, po kterém se dostal do kačírku. Vettel a Stroll dostali penalizace, ale oba odlišné.

Sebastian Vettel dostal 10 sekund stop and go, což znamená, že musel zajet do boxů, deset sekund stát a poté se zase vrátil na trať. Lance Stroll dostal průjezd boxy (tedy bez oněch 10 sekund navíc).

Po závodě i přímo Stroll řekl, že si oba incidenty zasloužily stejný trest. Michael Masi to však vidí jinak a rozdíl vysvětlil.

Vettel neměl dostat přísnější penalizaci než já, říká Stroll

Vettel neměl dostat přísnější penalizaci než já, říká Stroll

„V zásadě byl mezi oběma rozdíl,“ řekl Masi. „U Sebastiana šlo za prvé o nebezpečné vrácení na trať a za druhé o kolizi.“

„U Lance šlo v Pierrově případě jen o nebezpečný návrat na trať, a proto byl rozdíl mezi oběmi udělenými tresty.“

Vettel přijal odpovědnost za kolizi, ale uvedl, že Strolla z kokpitu neviděl. Jezdec má jen velmi omezené možnosti výhledu. 

„V případě pochybností je třeba být opatrný,“ pokračuje Masi. Podle něj může jezdci pomoci tým, který má GPS data o pozici všech vozů a navíc byl incident vysílán živě. 

„Viděli stejné záběry jako my všichni. Týmy mají k dispozici všechny tyto nástroje. Odpovědnost je v první řadě na jezdci a ve druhé je na týmu, aby mu pomohl.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Leclerca tlak ještě povzbudí, říká Binotto a pochvaluje si strategii

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10