Proč došlo k druhému zastavení GP Brazílie?

Druhé červené vlajky někteří kritizovali. Proč se ředitelství závodu rozhodlo závod zastavit?

Na konci 19. kola boural Räikkönen. Závod byl zastaven, což nebylo nikterak překvapující. 

Přibližně po půl hodině se závod zase rozjel, jezdci odkroužili sedm kol za safety carem a došlo k dalšímu přerušení červenými vlajkami. 

Druhé přerušení červenými vlajkami se nesetkalo z příliš velkým pochopením. Mnoho jezdců totiž hlásilo, že jsou podmínky dobré.

Niki Lauda, který má obecně problémy s přerušováním závodů, řekl, „že to bylo nejhorší rozhodnutí, které v F1 kdy viděl“. 

Motorsport.com zjistil, že k přerušení nedošlo kvůli tomu, že by si ředitelství závodu myslelo, že jsou podmínky nebezpečné. Důvodem byla předpověď, podle níž se mělo počasí v nejbližší době zhoršit. 

Ředitelství závodu si přálo, aby se zbytek závodu odjel za lepších podmínek a v rámci časového limitu dvou hodin. Hledalo proto lepší okno. 

„Pořadatelé se pohybovali na hraně, bylo to pro ně hodně složité,“ řekl Christian Horner. Od dvou hodin do konce závodu pršelo prakticky stejně. Jistě chápete, že byli opatrní, mysleli na bezpečnost jezdců. Skvělé je, že velkou cenu nakonec rozjeli a my jsme sledovali fantastické závodění.“

 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Foto: Getty Images /  Clive Mason, Mark Thompson, Adam Pretty

Další článek: Williamsu už pomůže jen zázrak nebo zopakování dva roky starého výsledku

15:06 | Změny DRS zóny v Imole. Detekční bod se přesouvá z 40 metrů za 18. zatáčkou do 20 metrů před 17. zatáčkou. Aktivační bod z cílové rovinky na 60 metrů před 19. zatáčkou
11:33 | Stefano Domenicali pro Autosport vyloučil, že by F1 přešla v budoucnu na dvoudenní formát víkendu. Pro promotéry a prodej vstupenek to není výhodné.
11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00