Problémy z Bahrajnu jsme vyřešili, říká Williams

Stáj Williams zaostala v prvním závodě sezóny za očekáváními, ale věří, že v Austrálii podá lepší výkon. Nedostatky, které se projevily v Bahrajnu, tým vyřešil.

"Albert Park mám velmi rád," přiznal Rubens Barrichello. "Nemáte pocit, že je to městský okruh, je velmi náročný a má několik zajímavých zatáček. V Bahrajnu jsme měli pár menších problémů a pro Austrálii jsme je vyřešili. Věřím, že tento víkend pro nás bude lepší."

Po první Grand Prix byl Barrichello zklamaný z pokroku, kterého tým dosáhl od posledních předsezónních testů. Některé nové díly nefungovaly podle očekávání a vozu FW32 nevyhovovaly pomalé zatáčky, lepší výkony podává ve středně rychlých pasážích.

Kromě slabšího výkonu vozu se na výsledcích podepsaly také potíže debutanta Nica Hülkenberga. Přesto byl Němec z nováčků nejlepší.

"Nico je velmi dobrý jezdec, ale také velmi mladý," řekl Barrichello o svém kolegovi pro Auto Motor und Sport. "Ve formuli 1 se může stát, že svoji snahu přeženete. Byla to jeho první kvalifikace. V ní nejde jen o řízení, ale také o vaši hlavu. Pro Nica bylo vše nové. Musí si na to zvyknout. Nebylo by férové od něj očekávat více."

Učit se Hülkenberg bude i v Austrálii, v Melbourne nikdy nejel. "Albert Park jako okruh neznám, protože jsem tam nikdy nezávodil," připomněl. "Minulý týden jsem strávil pár dní v továrně a trénoval jsem na simulátoru. S inženýry jsem si prošel data, což mi hodně pomohlo, ale nic se nevyrovná času strávenému přímo na trati."

Diskuze (9) Další článek: Button: McLaren má až třetí nejlepší auto, přesto chci bojovat o titul
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz