Problémy z Bahrajnu jsme vyřešili, říká Williams

Stáj Williams zaostala v prvním závodě sezóny za očekáváními, ale věří, že v Austrálii podá lepší výkon. Nedostatky, které se projevily v Bahrajnu, tým vyřešil.

"Albert Park mám velmi rád," přiznal Rubens Barrichello. "Nemáte pocit, že je to městský okruh, je velmi náročný a má několik zajímavých zatáček. V Bahrajnu jsme měli pár menších problémů a pro Austrálii jsme je vyřešili. Věřím, že tento víkend pro nás bude lepší."

Po první Grand Prix byl Barrichello zklamaný z pokroku, kterého tým dosáhl od posledních předsezónních testů. Některé nové díly nefungovaly podle očekávání a vozu FW32 nevyhovovaly pomalé zatáčky, lepší výkony podává ve středně rychlých pasážích.

Kromě slabšího výkonu vozu se na výsledcích podepsaly také potíže debutanta Nica Hülkenberga. Přesto byl Němec z nováčků nejlepší.

"Nico je velmi dobrý jezdec, ale také velmi mladý," řekl Barrichello o svém kolegovi pro Auto Motor und Sport. "Ve formuli 1 se může stát, že svoji snahu přeženete. Byla to jeho první kvalifikace. V ní nejde jen o řízení, ale také o vaši hlavu. Pro Nica bylo vše nové. Musí si na to zvyknout. Nebylo by férové od něj očekávat více."

Učit se Hülkenberg bude i v Austrálii, v Melbourne nikdy nejel. "Albert Park jako okruh neznám, protože jsem tam nikdy nezávodil," připomněl. "Minulý týden jsem strávil pár dní v továrně a trénoval jsem na simulátoru. S inženýry jsem si prošel data, což mi hodně pomohlo, ale nic se nevyrovná času strávenému přímo na trati."

Diskuze (9) Další článek: Button: McLaren má až třetí nejlepší auto, přesto chci bojovat o titul
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10