Problémy Williamsu jsou dlouhodobější, přiznává Williamsová

Inženýři Williamsu už delší dobu vědí, v čem spočívají problémy letošního monopostu, ale bude chvíli trvat, než je napraví.
Problémy Williamsu jsou dlouhodobější, přiznává Williamsová

Po loňském vzestupu se Williamsu letos znovu nedaří, ale netrvalo mu dlouho, než odhalil příčiny. Bohužel nebude snadné je napravit. "No, když jsme po Malajsii zjistili, co je ten problém s vozem, věděli jsme, že ho neopravíme rychle," řekla Claire Williamsová pro oficiální stránky soutěže.

"Takže jsme neočekávali, že začátek evropské sezóny (v Barceloně) bude novým začátkem. Stále před sebou máme dlouhou cestu, než se budeme znovu pravidelně kvalifikovat do třetí části a pravidelně bodovat."

Williamsová neprozradila, co konkrétního musí inženýři napravit, ale přiznala, že neví, jak dlouho jim to bude trvat. "Právě teď to řešíme, ale ten problém, který máme, nelze opravit rychle. Časový horizont? Nedokážu vám to říct a myslím, že je nebezpečné si hrát s očekáváními. Máme práci, jelikož víme, kde ten problém je."

Důležitým úkolem týmu je také přijít na to, jak mohl daný problém vzniknout, aby se to už nikdy neopakovalo. Špatné výsledky nikdo nechce.

"Opravdu nás to bolí. Prohrávat je velmi bolestivé. Neměli jsme začátek sezóny, ve který jsme doufali. Mysleli jsme si, že jsme loni pokročili, a teď vyhodnocujeme, co jsme v zimě provedli a co způsobilo, že jsme udělali krok zpět. Protože neuděláme krok vpřed, dokud zcela nepochopíme, co se stalo špatně. Jinak by to bylo jen záplatování problému."

Další článek: Ecclestone zůstane ve vedení formule 1, dokud nebude usvědčen

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon