Problémy v ráji? Hamilton stále nepodepsal novou smlouvu

Valtteriho Bottase potvrdil Mercedes pro příští rok už v srpnu. Lewis Hamilton ale novou smlouvu stále nepodepsal.
Problémy v ráji? Hamilton stále nepodepsal novou smlouvu

Hamiltonovy první dvě smlouvy s týmem byly tříleté. V roce 2018 podepsal dvouleté prodloužení. Aktuální smlouva tak vyprší na konci letošního roku.

Novou smlouvu zatím šestinásobný mistr světa nepodepsal. Před delším časem uvedl, že nechce podepisovat smlouvu v době, kdy jiní přichází o práci.

Hamilton chce zůstat ve F1 nejméně do roku 2023

Hamilton chce zůstat ve F1 nejméně do roku 2023

„Když si sedneme, obvykle plánujeme na tříletá období,“ řekl Hamilton v Portugalsku. „Samozřejmě jsme v jiné době. Chci pokračovat tři roky? To je také otázka, zbývá ještě mnoho, mnoho otázek.“

„Vstupujeme také do nové éry aut v roce 2022, takže mě trochu vzrušuje, co by se mohlo stát v roce 2022, pokud jde o to, jaká budou auta.“

Hamilton uvedl, že se chce nyní soustředit na boj o šampionát. Pokud nebude zajištěn šampionát, nebude uvažovat o otázkách týkajících se budoucnosti. Na druhého Bottase má přitom pohodlný náskok 69 bodů.

„Myslím, že v určité fázi si musíme sednout a probrat to, ale teď to nemá žádnou prioritu,“ vysvětlil Hamilton.

„Nyní je pro mě osobně prioritou dokončení práce v tomto roce. Zaměřuji se výhradně na tohle.“

Hamilton však popřel, že by měl jiné úmysly, než je setrvání u Mercedesu.

„Nemluvil jsem s nikým jiným. Neplánuji to a v určité fázi si Toto a já sedneme a společně narýsujeme naší cestu a budeme postupovat vpřed.“

Otázkou je, zda nejsou ve hře také peníze. Automobilový průmysl samozřejmě není imunní vůči současné krizi – a to nás ta ekonomická zřejmě teprve čeká. Automobilky tak mají tendenci šetřit. Na druhou stranu ve formuli 1 ušetří týmům peníze už samotné zavedení rozpočtového stropu (platy jezdců se do něj nepočítají).

Hamilton uznal, že automobilový průmysl byl v nedávné době těžce zasažen, ale uvedl, že Mercedes se jako součást skupiny Daimler navzdory pandemii vrací ke stabilitě.

Další článek: Vettel chce z Ferrari odejít se ctí

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10