Problémy v ráji? Hamilton stále nepodepsal novou smlouvu

Valtteriho Bottase potvrdil Mercedes pro příští rok už v srpnu. Lewis Hamilton ale novou smlouvu stále nepodepsal.
Problémy v ráji? Hamilton stále nepodepsal novou smlouvu

Hamiltonovy první dvě smlouvy s týmem byly tříleté. V roce 2018 podepsal dvouleté prodloužení. Aktuální smlouva tak vyprší na konci letošního roku.

Novou smlouvu zatím šestinásobný mistr světa nepodepsal. Před delším časem uvedl, že nechce podepisovat smlouvu v době, kdy jiní přichází o práci.

Hamilton chce zůstat ve F1 nejméně do roku 2023

Hamilton chce zůstat ve F1 nejméně do roku 2023

„Když si sedneme, obvykle plánujeme na tříletá období,“ řekl Hamilton v Portugalsku. „Samozřejmě jsme v jiné době. Chci pokračovat tři roky? To je také otázka, zbývá ještě mnoho, mnoho otázek.“

„Vstupujeme také do nové éry aut v roce 2022, takže mě trochu vzrušuje, co by se mohlo stát v roce 2022, pokud jde o to, jaká budou auta.“

Hamilton uvedl, že se chce nyní soustředit na boj o šampionát. Pokud nebude zajištěn šampionát, nebude uvažovat o otázkách týkajících se budoucnosti. Na druhého Bottase má přitom pohodlný náskok 69 bodů.

„Myslím, že v určité fázi si musíme sednout a probrat to, ale teď to nemá žádnou prioritu,“ vysvětlil Hamilton.

„Nyní je pro mě osobně prioritou dokončení práce v tomto roce. Zaměřuji se výhradně na tohle.“

Hamilton však popřel, že by měl jiné úmysly, než je setrvání u Mercedesu.

„Nemluvil jsem s nikým jiným. Neplánuji to a v určité fázi si Toto a já sedneme a společně narýsujeme naší cestu a budeme postupovat vpřed.“

Otázkou je, zda nejsou ve hře také peníze. Automobilový průmysl samozřejmě není imunní vůči současné krizi – a to nás ta ekonomická zřejmě teprve čeká. Automobilky tak mají tendenci šetřit. Na druhou stranu ve formuli 1 ušetří týmům peníze už samotné zavedení rozpočtového stropu (platy jezdců se do něj nepočítají).

Hamilton uznal, že automobilový průmysl byl v nedávné době těžce zasažen, ale uvedl, že Mercedes se jako součást skupiny Daimler navzdory pandemii vrací ke stabilitě.

Další článek: Vettel chce z Ferrari odejít se ctí

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00