Problémy s převodovkou zůstávají pro Red Bull záhadou

Red Bull neví, co mu v Monze působilo technické potíže s převodovkou, kvůli kterým museli Sebastian Vettel a Mark Webber řadit opatrně.
Problémy s převodovkou zůstávají pro Red Bull záhadou

Bylo to několikrát slyšet v rádiovém spojení Red Bullu, tým opakovaně oba jezdce vyzíval, aby na určité rychlostní stupně řadili dřív. Důvodem byly vysoké teploty oleje převodovky.

Problémy měl tým už v pátek a snažil se je odstranit výměnou některých dílů a posledních tří převodových stupňů, ale moc to nepomohlo. "Upřímně, pro mě je to celé záhada," řekl šéfdesignér týmu Adrian Newey pro Auto Motor und Sport."

"Monza je kvůli dlouhým převodům na řazení náročná, ale my jsme nikdy neměli problémy. Ani nevíme, proč se to týkalo posledních tří převodových stupňů."

Stejnou převodovku jako Red Bull používá také tým Caterham, ale ten žádné problémy neměl. Kromě toho, že tým po jezdcích chtěl, aby řadili dříve, nechal je také přepnout auto do mokrého režimu, což se projevilo blikajícím zadním světlem.

Na mokro je převodovka nastavena na trochu jemnější řazení, což ale také přináší horší výkonnost. "Méně než jedna desetina na kolo," vyčíslil časovou ztrátu Newey.

Telemetrie vykazovala problémy hlavně u Webberova vozu, Vettel přijal stejná opatření jako týmový kolega z preventivních důvodů.

Diskuze (10) Další článek: Chybu v Monze jsem zvládl nejlépe ve své kariéře, míní Hamilton
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole