Problémy s převodovkou zůstávají pro Red Bull záhadou

Red Bull neví, co mu v Monze působilo technické potíže s převodovkou, kvůli kterým museli Sebastian Vettel a Mark Webber řadit opatrně.
Problémy s převodovkou zůstávají pro Red Bull záhadou

Bylo to několikrát slyšet v rádiovém spojení Red Bullu, tým opakovaně oba jezdce vyzíval, aby na určité rychlostní stupně řadili dřív. Důvodem byly vysoké teploty oleje převodovky.

Problémy měl tým už v pátek a snažil se je odstranit výměnou některých dílů a posledních tří převodových stupňů, ale moc to nepomohlo. "Upřímně, pro mě je to celé záhada," řekl šéfdesignér týmu Adrian Newey pro Auto Motor und Sport."

"Monza je kvůli dlouhým převodům na řazení náročná, ale my jsme nikdy neměli problémy. Ani nevíme, proč se to týkalo posledních tří převodových stupňů."

Stejnou převodovku jako Red Bull používá také tým Caterham, ale ten žádné problémy neměl. Kromě toho, že tým po jezdcích chtěl, aby řadili dříve, nechal je také přepnout auto do mokrého režimu, což se projevilo blikajícím zadním světlem.

Na mokro je převodovka nastavena na trochu jemnější řazení, což ale také přináší horší výkonnost. "Méně než jedna desetina na kolo," vyčíslil časovou ztrátu Newey.

Telemetrie vykazovala problémy hlavně u Webberova vozu, Vettel přijal stejná opatření jako týmový kolega z preventivních důvodů.

Další článek: Chybu v Monze jsem zvládl nejlépe ve své kariéře, míní Hamilton

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00