Problémy nebudou nic závažného, tvrdil Vettel, načež musel ke stewardům

Po kvalifikaci ovšem přiznal, že nezná pravý důvod toho, proč mu Red Bull přikázal vůz odstavit. Webberovi se podařilo Vettela porazit a zítra hodlá vyhrát.
Problémy nebudou nic závažného, tvrdil Vettel, načež musel ke stewardům

Mark Webber naznačil, že rozhodně nehodlá svému kolegovi v závodě pro nic za nic ustupovat (přestože jsou jeho šance na titul prakticky už jen teoretické, na první místo v šampionátu ztrácí 73 bodů, přičemž maximem, které lze ještě získat, je 75 bodů) a hlavním cílem pro něho zůstává vítězství v závodě. Na pole position, která připadla Lewisovi Hamiltonovi, Australan ztratil 348 tisícin sekundy. V pátek ho postihly problémy s KERS, které se však očividně týmu podařilo vyřešit.

"Pojedu naplno. Uvědomujeme si, že musíme zapracovat na spolehlivosti. V poslední době jsme měli několik potíží. Je to problematika, kterou se náš tým pečlivě zabývá, do toho já ani Seb nemáme jak zasahovat. Lewisovy starty v poslední době nebývají zrovna fantastické. Uvidíme, jak se odlepí od čáry zítra, ale určitě mám v plánu posunout se dopředu. 

Klobouk dolů před Lewisem a McLarenem, mají opravdu sakra dobré auto. Na výši byli před šesti až osmi týdny, načež se nám je podařilo srazit dolů. Naše technické problémy jsou tak trochu střelbou do vlastních řad a musíme se s tím nějak poprat, ale tým je naprosto výjimečný a ví, co má dělat. McLaren vypadá hodně silně, ale zůstáváme optimisty," nechal se slyšet Webber.

Není pochyb o tom, že Sebastian Vettel byl hlavním favoritem na zisk pole position. Zdálo se však, že dnes se na trati necítil úplně pohodlně (což možná zavinil i ztracený čas ve třetím volném tréninku, kdy Red Bull řešil poruchu brzd), což by dokládalo také několik menších chyb. Větší otazníky se ovšem vznášejí nad důvody, které ho na samotném konci kvalifikace donutily vůz odstavit. Později musel společně se zástupcem týmu a Renaultu ke komisařům, aby vysvětlili okolnosti odstavení. 

"Nevím, proč jsem musel zastavit. Řekli mi, že mám zůstat stát, takže se asi objevil nějaký problém. Nemělo by to ale být nic vážného. Ráno nebylo úplně ideální, že jsme nenajeli moc kilometrů. Nedostali jsme odpovědi, jaké jsme chtěli. S kvalifikací proto nejsem úplně spokojený. 

Poslední část byla poněkud ošidná. Myslím, že jsme měl být celkově rychlejší, neboť Mark je přede mnou, ale co se celkového výsledku týmu týče, mohou nás kvalifikační jízdy těšit. Závod bude dlouhý a už se na něj těším. Problém s brzdami je dávno pryč, v kvalifikaci byly fantastické," prohlásil Vettel.

Diskuze (28) Další článek: Alonso je přesvědčen, že z vozu dostal maximum