Problémy Mercedesu s pneumatikami nejsou tak vážné, říká šéf Pirelli

Německá stáj si dala v Malajsii za cíl vyřešit své potíže s nadměrnou degradací pneumatik, a to tak, že vylepší celkové nastavení vozu. Podle Paula Hemberyho ale tkví příčina těchto problémů někde jinde.
Problémy Mercedesu s pneumatikami nejsou tak vážné, říká šéf Pirelli

Po závodě v  Austrálii si Michael Schumacher a Nico Rosberg stěžovali, že je W03 až příliš agresivní k pneumatikám, které se velmi rychle opotřebovávají. To dělá inženýrům Mercedesu pochopitelně vrásky na čele. Paul Hembery je nicméně přesvědčen, že tyto problémy nemají s vlastnostmi vozu co dočinění.

"Četl jsem o tom hodně komentářů a několik lidí se mě na to (jejich) opotřebení v Austrálii dotazovalo - musíte se na to ale dívat v kontextu toho závodu," cituje šéfa italského dodavatele pneumatik Autosport.

Ve Velké ceně Austrálie se oba jezdci pohybovali na předních příčkách a velmi často se dostávali do soubojů s ostatními piloty. Vysoké závodní tempo pak způsobilo, že jejich pneumatiky začaly rychle odcházet.   

"Nemyslím, že by Michael byl v situaci, podle které byste to mohli posuzovat. Do té doby, než odstoupil, si vedl velmi dobře. A Nico byl navíc na pozici, kterou buď bránil, nebo z ní útočil na vozy vpředu. Kvůli tomu byl více agresivní, než bývá obvyklé."

"Takže se na to musíte dívat v souvislosti s tím, pod jak velkým tlakem byl. To byl pravděpodobně hlavní faktor (těchto problémů)," dodává Paul Hembery.   

Další článek: Melbourne vás pohltí, ale mnoho nenapoví

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10