Problémy Mercedesu s pneumatikami nejsou tak vážné, říká šéf Pirelli

Německá stáj si dala v Malajsii za cíl vyřešit své potíže s nadměrnou degradací pneumatik, a to tak, že vylepší celkové nastavení vozu. Podle Paula Hemberyho ale tkví příčina těchto problémů někde jinde.
Problémy Mercedesu s pneumatikami nejsou tak vážné, říká šéf Pirelli

Po závodě v  Austrálii si Michael Schumacher a Nico Rosberg stěžovali, že je W03 až příliš agresivní k pneumatikám, které se velmi rychle opotřebovávají. To dělá inženýrům Mercedesu pochopitelně vrásky na čele. Paul Hembery je nicméně přesvědčen, že tyto problémy nemají s vlastnostmi vozu co dočinění.

"Četl jsem o tom hodně komentářů a několik lidí se mě na to (jejich) opotřebení v Austrálii dotazovalo - musíte se na to ale dívat v kontextu toho závodu," cituje šéfa italského dodavatele pneumatik Autosport.

Ve Velké ceně Austrálie se oba jezdci pohybovali na předních příčkách a velmi často se dostávali do soubojů s ostatními piloty. Vysoké závodní tempo pak způsobilo, že jejich pneumatiky začaly rychle odcházet.   

"Nemyslím, že by Michael byl v situaci, podle které byste to mohli posuzovat. Do té doby, než odstoupil, si vedl velmi dobře. A Nico byl navíc na pozici, kterou buď bránil, nebo z ní útočil na vozy vpředu. Kvůli tomu byl více agresivní, než bývá obvyklé."

"Takže se na to musíte dívat v souvislosti s tím, pod jak velkým tlakem byl. To byl pravděpodobně hlavní faktor (těchto problémů)," dodává Paul Hembery.   

Další článek: Melbourne vás pohltí, ale mnoho nenapoví

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00