Problémů je hodně, ale jsou malé, říká Alonso

Na F14 T objevuje Ferrari každý den nové věci, které musí napravit, ale podle Fernanda Alonsa se nejedná o nic vážného.
Problémů je hodně, ale jsou malé, říká Alonso

Všechny týmy formule 1 mají plné ruce práce se spolehlivostí svých nových strojů, na ladění výkonnosti zatím nemají čas.

"Je důležité jezdit, učíme se a za ty dva dny (v Bahrajnu) jsme asi objevili další problémy, které auto má," řekl Alonso. "V každém kole je něco s elektronikou."

"Letos máme tolik věcí, že je vždy možné to vyladit trochu lépe a zlepšit. Takže se pomalu dostáváme do pozice, kdy budeme v pohodě. Nejsme na tom tak dobře, jak bychom v tuto chvíli chtěli, je třeba přijít na hodně věcí a zlepšit je, ale aspoň jsme dokázali odjet 160 kol za dva dny bez větších problémů s vozem. To je dobré pro tým a motivaci všech."

Co se týče problémů, nesouvisí s koncepcí vozu. "Je to nová cesta. Nejsou to nové mechanické technologie, problémy nemáme s aerodynamikou. Hovoříme o počítačích, číslech a elektronice. Všichni to zažíváme doma, když běžně restartujeme počítače. Takže si představte auto formule 1. Tak na tom teď jsme."

Do prvního závodu ale zbývá už jen šest dnů testů. "Bude to těsné a náročné, ale svým způsobem jsem spokojený s tím, jak to týmu jde," zhodnotil.

O rozložení sil zatím nemůže být ani řeč, i když z první poloviny zimních příprav vyšel dobře Mercedes. "Jsou silní, o tom není pochyb," uznal Španěl. "Po Jerezu a těchto dvou dnech v Bahrajnu jsou vozy s motory Mercedes v silné pozici, ale tohle je test."

"Nevíte, kolik paliva který vůz má, jak používají pneumatiky a tak dále. Takže starosti mi to nedělá."

Další článek: Pic se stal třetím jezdcem Lotusu

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00