Problémů je hodně, ale jsou malé, říká Alonso

Na F14 T objevuje Ferrari každý den nové věci, které musí napravit, ale podle Fernanda Alonsa se nejedná o nic vážného.
Problémů je hodně, ale jsou malé, říká Alonso

Všechny týmy formule 1 mají plné ruce práce se spolehlivostí svých nových strojů, na ladění výkonnosti zatím nemají čas.

"Je důležité jezdit, učíme se a za ty dva dny (v Bahrajnu) jsme asi objevili další problémy, které auto má," řekl Alonso. "V každém kole je něco s elektronikou."

"Letos máme tolik věcí, že je vždy možné to vyladit trochu lépe a zlepšit. Takže se pomalu dostáváme do pozice, kdy budeme v pohodě. Nejsme na tom tak dobře, jak bychom v tuto chvíli chtěli, je třeba přijít na hodně věcí a zlepšit je, ale aspoň jsme dokázali odjet 160 kol za dva dny bez větších problémů s vozem. To je dobré pro tým a motivaci všech."

Co se týče problémů, nesouvisí s koncepcí vozu. "Je to nová cesta. Nejsou to nové mechanické technologie, problémy nemáme s aerodynamikou. Hovoříme o počítačích, číslech a elektronice. Všichni to zažíváme doma, když běžně restartujeme počítače. Takže si představte auto formule 1. Tak na tom teď jsme."

Do prvního závodu ale zbývá už jen šest dnů testů. "Bude to těsné a náročné, ale svým způsobem jsem spokojený s tím, jak to týmu jde," zhodnotil.

O rozložení sil zatím nemůže být ani řeč, i když z první poloviny zimních příprav vyšel dobře Mercedes. "Jsou silní, o tom není pochyb," uznal Španěl. "Po Jerezu a těchto dvou dnech v Bahrajnu jsou vozy s motory Mercedes v silné pozici, ale tohle je test."

"Nevíte, kolik paliva který vůz má, jak používají pneumatiky a tak dále. Takže starosti mi to nedělá."

Diskuze (10) Další článek: Pic se stal třetím jezdcem Lotusu
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10