Problémem Ferrari nejsem já, brání se Domenicali

Šéf Ferrari Stefano Domenicali říká, že dělá vše pro úspěch svého týmu. Je přesvědčený, že jeho výměna by na výsledcích nic moc nezměnila.
Problémem Ferrari nejsem já, brání se Domenicali

Domenicali zažil úspěch s Ferrari hned ve své první sezóně v roli šéfa v roce 2008, když vyhrál pohár konstruktérů, ale od té doby se v Maranellu hovoří většinou o nenaplněných očekáváních.

Nástupce Jeana Todta však pochybuje, že by byl hlavním viníkem. "Kdybyste vyměnili Domenicaliho, tak nezačnete zítra vyhrávat," řekl pro list AS. "Jistě, můj šéf by to mohl udělat, a pokud to udělá, navždy zůstanu vděčný Ferrari. Ale v Itálii máme přísloví: 'Když odbočíte z cesty, víte, že ta jiná může být horší.'"

Domenicali odmítl analogii s fotbalovými trenéry, kteří bývají v případě neúspěchů střídáni. Říká, že on je výkonným ředitelem týmu, takže se snaží zajistit co nejlepší podmínky lidem, kteří tvoří.

"Problémem není Domenicali. Domenicali je člověk, který do práce přichází jako první a odchází poslední, je oddaný svým lidem a myslím, že jsem za ty roky vybudoval základy týmu, který by měl být nejlepší ze všech," hájil se.

"Kdybychom v roce 2012 vyhráli, Domenicali by byl fenomenální, dělal by svoji práci dobře. Ale pokud jsme vyřazeni v první zatáčce, není třeba vyměnit Domenicaliho, a to neříkám kvůli sobě, to je fakt."

Stejně jako Fernando Alonso vidí šéf Scuderie příčiny letošního neúspěchu ve vývoji, který hlavně v létě produkoval špatné díly, a ve změně pneumatik, která nastala uprostřed sezóny.

Další článek: Force India se potřebuje ubránit Sauberu, jde o 200 miliónů

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10