Problém s přední brzdou mě stál pole position, říká Hamilton

Ani letní přestávka nic nezměnila na letošní dominanci pilotů Mercedesu. Ve Spa-Francorchamps získal pole position Nico Rosberg před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.
Problém s přední brzdou mě stál pole position, říká Hamilton

Právě mistr světa z roku 2008 se přitom nechal slyšet, že jej o pole position připravily problémy s předními brzdami, které nebyl schopen odstranit před závěrečným pokusem.

„Měl jsem problém s levou přední brzdou, takže auto táhlo doprava. V zahřívacím kole s tím už nešlo nic dělat a nemohl jsem se tak pokusit to opravit,” řekl Hamilton.  „Měl jsem problémy při brzdění. Musel jsem posunout své brzdné body a ztrácel jsem obrovské množství času obzvlášť na výjezdu z první zatáčky.

Z dnešního výsledku ve skutečnosti nejsem zklamán. Když se podíváte na předchozí roky, tak druhá pozice byla tady ve skutečnosti nejlepším místem pro start. Minulý rok jsem zde startoval z pole position a Sebastian (Vettel) mě na zadní rovince hned předjel, takže myslím, že vám to tady na startu dává mnoho příležitostí.”

Klepněte pro větší obrázek

Rosberg si dnes vybojoval čtvrtou pole position v řadě za sebou, letos přitom z první pozice odstartuje už posedmé. „Nebylo to tady tak obtížné jako při některých předchozích kvalifikacích, jelikož podmínky byly téměř stále vhodné na přechodné pneumatiky. Jsem opravdu spokojený, vůz se řídil skvěle. Spolu s inženýry jsme ho skvěle nastavili,” řekl po kvalifikaci Němec.

Nejvíce přitom podle svých slov získal v zatáčce Eau Rouge: „Při průjezdu Eau Rouge jsem se cítil dobře. Šel jsem do toho a možná tady jsem stanovil svůj čas,” dodal.

Diskuze (17) Další článek: GP Belgie: Sobota v číslech – Rosberg nejrychlejší ve všech sektorech
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00