Problém s přední brzdou mě stál pole position, říká Hamilton

Ani letní přestávka nic nezměnila na letošní dominanci pilotů Mercedesu. Ve Spa-Francorchamps získal pole position Nico Rosberg před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.
Problém s přední brzdou mě stál pole position, říká Hamilton

Právě mistr světa z roku 2008 se přitom nechal slyšet, že jej o pole position připravily problémy s předními brzdami, které nebyl schopen odstranit před závěrečným pokusem.

„Měl jsem problém s levou přední brzdou, takže auto táhlo doprava. V zahřívacím kole s tím už nešlo nic dělat a nemohl jsem se tak pokusit to opravit,” řekl Hamilton.  „Měl jsem problémy při brzdění. Musel jsem posunout své brzdné body a ztrácel jsem obrovské množství času obzvlášť na výjezdu z první zatáčky.

Z dnešního výsledku ve skutečnosti nejsem zklamán. Když se podíváte na předchozí roky, tak druhá pozice byla tady ve skutečnosti nejlepším místem pro start. Minulý rok jsem zde startoval z pole position a Sebastian (Vettel) mě na zadní rovince hned předjel, takže myslím, že vám to tady na startu dává mnoho příležitostí.”

Klepněte pro větší obrázek

Rosberg si dnes vybojoval čtvrtou pole position v řadě za sebou, letos přitom z první pozice odstartuje už posedmé. „Nebylo to tady tak obtížné jako při některých předchozích kvalifikacích, jelikož podmínky byly téměř stále vhodné na přechodné pneumatiky. Jsem opravdu spokojený, vůz se řídil skvěle. Spolu s inženýry jsme ho skvěle nastavili,” řekl po kvalifikaci Němec.

Nejvíce přitom podle svých slov získal v zatáčce Eau Rouge: „Při průjezdu Eau Rouge jsem se cítil dobře. Šel jsem do toho a možná tady jsem stanovil svůj čas,” dodal.

Další článek: GP Belgie: Sobota v číslech – Rosberg nejrychlejší ve všech sektorech

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10