Pro Wolffa je vstup do Williamsu obchodní investicí

Hodnota soukromých týmů podle něj poroste.
Nový spolumajitel týmu Williams Toto Wolff se rozhodl pro vstup do formule 1 ze strategických důvodů. Domnívá se, že díky změnám, kterými si tento sport prochází, hodnota jeho investice poroste.

"Díky nedávným odchodům automobilek z formule 1 se hodnota soukromých týmů zvýší," řekl pro Autosport. "Očekávám, že celkově znovu vzroste hodnota formule 1. Takže to bylo komerční rozhodnutí."

Ani jedna strana nechce upřesnit velikost podílu, který změnil majitele, Wolff pouze uvedl, že se hodnota nachází někde mezi 10 a 49 procenty.

"Se sirem Frankem a Patrickem jsem se poprvé setkal v květnu. Nikdo neoslovil tu druhou stranu záměrně, jen jsme se potkali a dali do řeči. Brzy jsme zjistili, že máme společné možnosti a shodli se na cestě, kterou se vydáme."

Toto Wolff dosáhl kromě úspěchů v podnikání také několika dobrých výsledků v motorsportu. Začal v roce 1992 v rakouské formuli Ford, v které setrval tři roky. Sezóna 2004 mu přinesla vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu, ve stejném roce závodil s Karlem Wendlingerem v seriálu FIA GT.

Před třemi roky se stal vicemistrem australského národního šampionátu rally a vyhrál závod 24 hodin v Dubaji. K tomu je držitelem rekordu na Severní smyčce Nürburgringu, s vozem Porsche 997 RSR letos v dubnu zajel čas 7 minut a 3 sekundy.
Další článek: Jezdecká kandidátka USF1 čítá až dvanáct jmen