Pro Webbera zůstává loňská sezóna záhadou

Mark Webber je znovu na špičce formule 1, ale neví, jak se na ni dokázal vrátit po loňské sezóně, ve které tolik ztrácel na týmového kolegu.
Pro Webbera zůstává loňská sezóna záhadou

Zatímco Vettel loni lámal rekordy, vyhrál 11 závodů a získal druhý titul mistra světa, Webber mu nestačil a musel se spokojit s jedinou výhrou v Grand Prix, ke které navíc přispěly Vettelovy potíže s převodovkou.

Teď je Australan znovu ve vrcholové formě, má stejný počet vítězství a bodů jako Vettel, přičemž ztrátu na vedení v šampionátu má minimální. Co se od loňské sezóny změnilo, neví.

"Abych byl upřímný, loňský rok byl pro mě tak trochu záhadou," přiznal. "Moje ztráta byla občas opravdu extrémní a nechápal jsem, proč to tak je. Šlo také o to, abych zvládl pneumatiky, ale to nemohlo za všechno."

"Neměl jsem pocit, že by mi tolik klesla forma, ale s postupem sezóny se to trochu vyrovnávalo a zlepšovalo. Ale prvních pět měsíců bylo opravdu těžkých a ve vztahu k druhému vozu (Vettelovi) jsem byl v jiné lize, zatímco letos je to spíš jako v roce 2009 nebo 2010, což je příjemné."

Webber by tak letos mohl mít další šanci bojovat o titul. A dobře ví, co má dělat. Řídil se podle toho i v Monaku, kde vyhrál.

"Musíme pořád bodovat, a když přijde takový den (jako v Monaku), tak si tu šanci nesmíte v žádném případě nechat utéct. Musíte se jí chopit oběma rukama a nohama a zatraceně se jí držet."

"Konzistence je dobrá, ale vítězství vyhrávají šampionáty. No, nedokončené závody můžou také ovlivnit šampionáty, ale potřebujete vítězit a být konzistentní," uzavřel.

Další článek: Neumím si představit budoucnost mimo Red Bull, říká Vettel