Pro Virgin Racing budou závodit Timo Glock a Lucas di Grassi

Tým chce uspět s nejnižším rozpočtem.

Tým Manor se dnes oficiálně představil veřejnosti pod názvem Virgin Racing a oznámil své jezdecké složení pro sezónu 2010.

Dříve potvrzenému Timu Glockovi bude týmovým kolegou Lucas di Grassi. Roční rozpočet stáje je méně než 40 miliónů liber.

"Rok 2010 bude pro mě úspěšný, pokud budeme jezdit spolehlivě, bezpečně, efektivně a získáme si respekt v paddocku," řekl majitel Virginu Richard Branson.

"Musíme podávat dobré výkony jako tým. Pak to můžeme přenést na vůz. Naším jasným cílem je dokončit sezónu jako nejlepší z nových týmů."

Sedmadvacetiletý Glock letos závodil pro Toyotu, ve své kariéře získal celkem tři umístění na stupních vítězů, nejlépe skončil v závodě formule 1 druhý.

Pětadvacetiletý Lucas di Grassi působil poslední dva roky v roli testovacího jezdce týmu Renault, zároveň závodil v sérii GP2. Ve formuli 1 ho tak příští rok čeká závodní debut.

Šéfem týmu Virgin Racing je Alex Tai, v roli sportovního ředitele působí John Booth a technickým ředitelem je Nick Wirth.

Oficiálním testovacím pilotem týmu byl nominován Alvaro Parente, místo čtvrtého jezdce získal Luiz Razia.

Již včera byl oznámen majetkový vstup Lloyds Banking Group do týmu Virgin. Prostřednictvím své společnosti LDC koupila podíl, jehož hodnota se odhaduje na 10 mil. liber.

Manor Grand Prix uspěl jako jeden z nováčků ve výběrovém řízení FIA na nové týmy, objevilo se ovšem podezření, že byl vybrán předem. Vyšlo najevo, že se na spojení s Virginem dohodl již před uzavřením výběrového řízení a FIA mu pomáhala shánět další partnery.

Další článek: Pokud Campos sežene peníze, angažuje de la Rosu

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00