Pro Virgin Racing budou závodit Timo Glock a Lucas di Grassi

Tým chce uspět s nejnižším rozpočtem.

Tým Manor se dnes oficiálně představil veřejnosti pod názvem Virgin Racing a oznámil své jezdecké složení pro sezónu 2010.

Dříve potvrzenému Timu Glockovi bude týmovým kolegou Lucas di Grassi. Roční rozpočet stáje je méně než 40 miliónů liber.

"Rok 2010 bude pro mě úspěšný, pokud budeme jezdit spolehlivě, bezpečně, efektivně a získáme si respekt v paddocku," řekl majitel Virginu Richard Branson.

"Musíme podávat dobré výkony jako tým. Pak to můžeme přenést na vůz. Naším jasným cílem je dokončit sezónu jako nejlepší z nových týmů."

Sedmadvacetiletý Glock letos závodil pro Toyotu, ve své kariéře získal celkem tři umístění na stupních vítězů, nejlépe skončil v závodě formule 1 druhý.

Pětadvacetiletý Lucas di Grassi působil poslední dva roky v roli testovacího jezdce týmu Renault, zároveň závodil v sérii GP2. Ve formuli 1 ho tak příští rok čeká závodní debut.

Šéfem týmu Virgin Racing je Alex Tai, v roli sportovního ředitele působí John Booth a technickým ředitelem je Nick Wirth.

Oficiálním testovacím pilotem týmu byl nominován Alvaro Parente, místo čtvrtého jezdce získal Luiz Razia.

Již včera byl oznámen majetkový vstup Lloyds Banking Group do týmu Virgin. Prostřednictvím své společnosti LDC koupila podíl, jehož hodnota se odhaduje na 10 mil. liber.

Manor Grand Prix uspěl jako jeden z nováčků ve výběrovém řízení FIA na nové týmy, objevilo se ovšem podezření, že byl vybrán předem. Vyšlo najevo, že se na spojení s Virginem dohodl již před uzavřením výběrového řízení a FIA mu pomáhala shánět další partnery.

Diskuze (29) Další článek: Pokud Campos sežene peníze, angažuje de la Rosu
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".