Pro Vettela byla zlomem Velká cena Německa 2018, myslí si Marko

Sebastian Vettel opustil Ferrari a letos bude jezdit za Aston Martin. Podle Helmuta Marka byla zlomem ve Vettelově kariéře i vztazích s Ferrari Velká cena Německa 2018.

Sebastian Vettel v Německu 2018 vedl závod, ale na vlhké trati boural. Z vítězství se tak radoval Lewis Hamilton. Helmut Marko si myslí, že to byl začátek Vettelova konce u Ferrari. 

„Myslím, že je to vina nedostatku sebevědomí, který podle mě začal nehodou v Hockenheimu v roce 2018, když vedl,“ řekl Marko v rozhovoru pro Autosport.

Vettel se loučí s Ferrari. Podle něj byl zlomem rok 2018

Vettel se loučí s Ferrari. Podle něj byl zlomem rok 2018

„V té době byl Arrivabene stále šéfem týmu. Od té doby se vztah s Ferrari zhoršil.“

„Nedokážu říct, jak moc byl znevýhodněn z hlediska materiálu, který dostával, ale je třeba říci, že sám udělal příliš mnoho chyb. S touto nehodou přišla pokles sebedůvěry a jeho řízení pak nebylo často na úrovni, na kterou byl zvyklý.“

Na otázku, zda věří, že Vettel dokáže znovu objevit svou vrcholnou formu v Astonu Martin, Marko odpověděl: „Pro jeho dobro doufám, že ano.“

Další článek: Albon bude letos závodit v DTM

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.