Pro úspěch u Red Bullu je Ricciardovým vzorem Marquez

Daniel Ricciardo chce být v Red Bullu Racing úspěšný hned první rok, inspiraci hledá u závodníka MotoGP Marca Marqueze.
Pro úspěch u Red Bullu je Ricciardovým vzorem Marquez

Vedení Red Bullu řeklo, že od Ricciarda očekává příští rok rychlý nástup do tempa, nejpozději v polovině sezóny by měl být soupeřem pro Sebastiana Vettela.

"Někteří lidé očekávají, že budu vpředu v Melbourne, jiní čekají, že budou pár závodů čekat," komentoval Ricciardo pro NBC Sports. "Co se týče umístění v cíli, netuším, ale sám sobě čas dávat určitě nebudu. Do Melbourne chci přijet připravený a dávat do toho od té chvíle v závodech vše."

Do mistrovské stáje nepřijde Australan jako nezkušený, ve formuli 1 bude mít na kontě víc než dvě sezóny, přesto hledá analogii v MotoGP, kde má Marquez šanci získat titul už ve svém prvním roce.

"Marc Marquez je teď nejlepším vzorem. Jen měním týmy a zůstávám ve formuli 1, on přestoupil do jiné kategorie a je mu teprve 20 let. Takže je to možné. Nevystavím se teď tlaku a neřeknu, že to dokážu, ale je třeba věřit. Dám do toho vše."

Ricciardo už také tuší, jaký výsledek by mu zaručil pokračování i v roce 2015. "Pokud dám týmu příští rok dost bodů na zisk poháru konstruktérů, jsem si jistý, že si mě asi nechá."

Další článek: Návrat Indie je podmíněný administrativními změnami, potvrdil Ecclestone

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00