Pro úspěch u Red Bullu je Ricciardovým vzorem Marquez

Daniel Ricciardo chce být v Red Bullu Racing úspěšný hned první rok, inspiraci hledá u závodníka MotoGP Marca Marqueze.
Pro úspěch u Red Bullu je Ricciardovým vzorem Marquez

Vedení Red Bullu řeklo, že od Ricciarda očekává příští rok rychlý nástup do tempa, nejpozději v polovině sezóny by měl být soupeřem pro Sebastiana Vettela.

"Někteří lidé očekávají, že budu vpředu v Melbourne, jiní čekají, že budou pár závodů čekat," komentoval Ricciardo pro NBC Sports. "Co se týče umístění v cíli, netuším, ale sám sobě čas dávat určitě nebudu. Do Melbourne chci přijet připravený a dávat do toho od té chvíle v závodech vše."

Do mistrovské stáje nepřijde Australan jako nezkušený, ve formuli 1 bude mít na kontě víc než dvě sezóny, přesto hledá analogii v MotoGP, kde má Marquez šanci získat titul už ve svém prvním roce.

"Marc Marquez je teď nejlepším vzorem. Jen měním týmy a zůstávám ve formuli 1, on přestoupil do jiné kategorie a je mu teprve 20 let. Takže je to možné. Nevystavím se teď tlaku a neřeknu, že to dokážu, ale je třeba věřit. Dám do toho vše."

Ricciardo už také tuší, jaký výsledek by mu zaručil pokračování i v roce 2015. "Pokud dám týmu příští rok dost bodů na zisk poháru konstruktérů, jsem si jistý, že si mě asi nechá."

Další článek: Návrat Indie je podmíněný administrativními změnami, potvrdil Ecclestone

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10