Pro úspěch u Red Bullu je Ricciardovým vzorem Marquez

Daniel Ricciardo chce být v Red Bullu Racing úspěšný hned první rok, inspiraci hledá u závodníka MotoGP Marca Marqueze.
Pro úspěch u Red Bullu je Ricciardovým vzorem Marquez

Vedení Red Bullu řeklo, že od Ricciarda očekává příští rok rychlý nástup do tempa, nejpozději v polovině sezóny by měl být soupeřem pro Sebastiana Vettela.

"Někteří lidé očekávají, že budu vpředu v Melbourne, jiní čekají, že budou pár závodů čekat," komentoval Ricciardo pro NBC Sports. "Co se týče umístění v cíli, netuším, ale sám sobě čas dávat určitě nebudu. Do Melbourne chci přijet připravený a dávat do toho od té chvíle v závodech vše."

Do mistrovské stáje nepřijde Australan jako nezkušený, ve formuli 1 bude mít na kontě víc než dvě sezóny, přesto hledá analogii v MotoGP, kde má Marquez šanci získat titul už ve svém prvním roce.

"Marc Marquez je teď nejlepším vzorem. Jen měním týmy a zůstávám ve formuli 1, on přestoupil do jiné kategorie a je mu teprve 20 let. Takže je to možné. Nevystavím se teď tlaku a neřeknu, že to dokážu, ale je třeba věřit. Dám do toho vše."

Ricciardo už také tuší, jaký výsledek by mu zaručil pokračování i v roce 2015. "Pokud dám týmu příští rok dost bodů na zisk poháru konstruktérů, jsem si jistý, že si mě asi nechá."

Další článek: Návrat Indie je podmíněný administrativními změnami, potvrdil Ecclestone

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.