Pro tým Force India budou v příštím roce závodit Sutil a Liuzzi

Jezdecké složení se nemění.
Stáj Force India oznámila jezdecké složení pro sezónu 2010, její barvy budou i nadále hájit Adrian Sutil a Vitantonio Liuzzi.

"Vždy jsme považovali konzistenci za klíčovou v této fázi vývoje týmu a je to poprvé po mnoha letech, co budeme mít kontinuitu nejen se stejnými jezdci, ale také se stejným motorem a seniorským managementem," řekl šéf a majitel týmu Vidžaj Mallya.

Adrian Sutil závodí pro tým již od dob Spykeru a věří, že se podaří udržet vzestupnou tendenci.

"Rok 2010 bude mým čtvrtým u týmu," řekl. "Cítím se tu dobře, je jako rodina. A když se cítíte v pohodě, můžete se stoprocentně soustředit na práci na trati."

"V příští sezóně chci pravidelně bodovat, možná dokonce bojovat o pódiová umístění. Tým má zcela shodné cíle."

Vitantonio Liuzzi získal závodní sedačku v průběhu uplynulé sezóny, když Giancarlo Fisichella odešel k Ferrari. Teď ho v barvách Force Indie čeká první kompletní sezóna.

"Vždy bylo mým cílem se v roce 2010 vrátit k závodění a nakonec se mi to podařilo," uvedl. "Těch pět závodů, co jsem odjel v roce 2009, byly tak trochu jako rozcvička. Vrátil jsem se do závodů, poznal vůz a získal zpět cit."

"Teď, když to mám za sebou, se cítím připravený na další sezónu. V poslední fázi sezóny 2009 jsme byli celkem silní, takže pokud budeme pokračovat tam, kde jsme přestali, mohl by nás čekat dobrý rok. Cílem jsou určitě body a všem chceme ukázat, co umíme."

O místo záložního jezdce svedou během testů v Jerezu souboj Paul di Resta a JR Hildebrand.
Další článek: BMW prodá tým Sauberovi, podmínkou je místo na startovním roštu