Pro Sutila jsou nejatraktivnější týmy Ferrari a Mercedes

Adrian Sutil otevřeně řekl, pro které top stáje by nejraději jezdil. Jsou jen dvě a pro německého závodníka představují vrchol.
Pro Sutila jsou nejatraktivnější týmy Ferrari a Mercedes

Force India umožňuje Sutilovi pravidelně bodovat, ale to ho nemůže dlouhodobě uspokojit.

"Každý jezdec má za cíl vyhrávat závody a bojovat o šampionát," připomněl v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Pokud nemáte tu vášnivou touhu, jste na špatném místě."

"Ale samozřejmě potřebujete to správné auto, abyste mohli bojovat o vítězství. Takže přirozeně chcete být v tom nejlepším autě."

Nejlepší auto má delší dobu Red Bull, ale na Sutilův seznam nepatří. "Není překvapením, že Ferrari a Mercedes jsou týmy formule 1, které mám velmi rád. Ale ta odpověď asi není překvapením. Oba jsou velmi velké, ikonické značky a mají dlouhou tradici ve formuli 1."

Zisk sedačky v jednom z těchto dvou týmů se ale nejeví reálný, alespoň ne v příští sezóně. A proto je pravděpodobné, že zůstane u svého současného zaměstnavatele.

"Pokud budu dělat dobře svoji práci a oni budou spokojení, bude slušná šance, že zůstanu. Sahara Force India bude první tým, se který budu jednat o sezóně 2014," avizoval.

Zatím tedy s nikým nejednal. A co by se stalo, kdyby žádnou sedačku nezískal, má nějaký záložní plán? "Žádný plán B. Mým jediným plánem je mít dlouhou a úspěšnou kariéru ve formuli 1," dodal.

Další článek: Massa: Příštích pár závodů rozhodne, jestli Ferrari ukončí vývoj vozu

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.