Pro Sutila jsou nejatraktivnější týmy Ferrari a Mercedes

Adrian Sutil otevřeně řekl, pro které top stáje by nejraději jezdil. Jsou jen dvě a pro německého závodníka představují vrchol.
Pro Sutila jsou nejatraktivnější týmy Ferrari a Mercedes

Force India umožňuje Sutilovi pravidelně bodovat, ale to ho nemůže dlouhodobě uspokojit.

"Každý jezdec má za cíl vyhrávat závody a bojovat o šampionát," připomněl v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Pokud nemáte tu vášnivou touhu, jste na špatném místě."

"Ale samozřejmě potřebujete to správné auto, abyste mohli bojovat o vítězství. Takže přirozeně chcete být v tom nejlepším autě."

Nejlepší auto má delší dobu Red Bull, ale na Sutilův seznam nepatří. "Není překvapením, že Ferrari a Mercedes jsou týmy formule 1, které mám velmi rád. Ale ta odpověď asi není překvapením. Oba jsou velmi velké, ikonické značky a mají dlouhou tradici ve formuli 1."

Zisk sedačky v jednom z těchto dvou týmů se ale nejeví reálný, alespoň ne v příští sezóně. A proto je pravděpodobné, že zůstane u svého současného zaměstnavatele.

"Pokud budu dělat dobře svoji práci a oni budou spokojení, bude slušná šance, že zůstanu. Sahara Force India bude první tým, se který budu jednat o sezóně 2014," avizoval.

Zatím tedy s nikým nejednal. A co by se stalo, kdyby žádnou sedačku nezískal, má nějaký záložní plán? "Žádný plán B. Mým jediným plánem je mít dlouhou a úspěšnou kariéru ve formuli 1," dodal.

Další článek: Massa: Příštích pár závodů rozhodne, jestli Ferrari ukončí vývoj vozu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10