Pro Sepang je ve hře použití křídla na dvou rovinkách, Massa je proti

Podle Felipeho Massy je možné, že FIA povolí v Malajsii používání zadního nastavitelného křídla nejen na cílové rovince, ale i na té předcházející. Brazilec to nepovažuje za dobrý nápad.
Pro Sepang je ve hře použití křídla na dvou rovinkách, Massa je proti

Zadní nastavitelné křídlo, jež umožňuje navýšení maximální rychlosti vozu, mělo závodní premiéru v Austrálii. Cílová rovinka je ale v Albert Parku relativně krátká, takže efekt křídla byl o trochu menší, než FIA doufala. Nepomohlo ani prodloužení zóny pro použití křídla před poslední zatáčku.

Cílová rovinka okruhu v Sepangu je delší než ta v Albert Parku, navíc ji těsně předchází další dlouhá rovinka, což vybízí k povolení používání zadního křídla na obou.

"S nastavitelným zadním křídlem to tu bude zajímavé, protože v tuto chvíli je v plánu umožnit jeho použití v závodě na cílové rovince. Ale v Sepangu je ještě delší ta protilehlá rovinka, která vede opačným směrem," připomněl Massa. "Je také pravda, že by zvýšila šance při předjíždění. Takže všichni čekáme na konečné rozhodnutí FIA, abychom věděli, jestli budeme křídlo používat na přední rovince, zadní nebo na obou. Správné rozhodnutí by mohlo závod udělat zajímavějším pro jezdce i diváky."

"Osobně si nejsem jistý, jestli by bylo používání křídla na obou rovinkách nejlepší možností, protože podle mě by pak předjíždění mohlo být příliš snadné. Je třeba najít správnou rovnováhu mezi zvýšením šance na předjetí a příliš velkým počtem předjížděcích manévrů. V Sepangu následuje jedna rovinka druhou, takže když jste rychlejší než auto vpředu, nemusíte se ani snažit předjet na první rovince, jen se připravíte a přiblížíte co nejvíce, než jednoduše předjedete na druhé rovince."

Další článek: Týmy dostaly za účast v loňském šampionátu 658 miliónů dolarů

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00