Pro Sainze nebylo příjemné postavit se šéfům Red Bullu

Carlos Sainz jr. se podle svých slov necítil příjemně, když se v poslední době postavil proti šéfům Red Bullu Christianu Hornerovi a Helmutu Markovi v otázce své budoucnosti ve formuli 1.
Pro Sainze nebylo příjemné postavit se šéfům Red Bullu

Před Velkou cenu Rakouska pilot Toro Rosso prohlásil, že neočekává své setrvání u týmu také ve čtvrté sezóně ve formuli 1. Na to následně reagoval poradce Red Bullu Marko, který Španělovi vzkázal, aby ‘Nekousal do ruky, která tě krmí.’

Horner poté řekl, že se Red Bull rozhodl využít své možnosti a ponechat si Sainze ve svém juniorském týmu také pro rok 2018.

„Mám svůj názor a v té chvíli jsem ho vyjádřil. Možná jsem k tomu mohl použít trochu jiná slova,“ řekl v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

„Není to něco, co bych si užil, vidět Helmuta a Christiana jít proti mně, v kariéře ve formuli 1 se to ale někdy stává.“

„Z mé strany to ale není nic víc než jen čistá ambice. A v návalu ambicí někdy řeknete různé věci. Ale to jsem celý já. Mám cíle a plány. Mělo by to ale být za námi, takže obraťme list.“

Za správnou cenu by Red Bull uvažoval o Sainzově přestupu

Za správnou cenu by Red Bull uvažoval o Sainzově přestupu

Horner nedávno řekl, že zatímco piloti Red Bullu Daniel Ricciardo a Max Verstappen jsou pro ostatní týmy nedosažitelní, v případě Sainze by Red Bull o možnosti přestupu do jiného týmu uvažoval, pokud by za něj dostal zajímavou nabídku.

Sám Sainz nicméně říká, že jeho hlavním cílem je probojovat se do hlavního týmu Red Bullu.

„Mým jedním a jediným cílem je být v budoucnu pilotem Red Bullu. To je to, co chci, a to je to, co už jsem řekl stokrát. A pokud se jedna odpověď ve víru vášní trochu vymkne kontrole, taková je zkrátka moderní doba.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hungaroring čeká rekonstrukce, finančně projekt podpoří vláda

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00