Pro Ricciarda je Verstappen doposud nejsilnějším týmovým kolegou

Australský pilot stáje Red Bull tvrdí, že doposud žádný z jeho týmových kolegů nebyl výkonnostně na takové úrovni, jako ten současný – Max Verstappen.
Pro Ricciarda je Verstappen doposud nejsilnějším týmovým kolegou

Daniel Ricciardo působí ve formuli 1 od roku 2011 a od té doby u týmů HRT, Toro Rosso a Red Bull spolupracoval s Vitantoniem Liuzzim, Narainem Karthikeyanem, Jeanem-Eric Vergnem, Daniilem Kvyatem a Sebastianem Vettelem.

Žádný z předchozích týmových kolegů však prý Ricciardovi schopnosti neprověřil tolik, jako ten současný, kterým je mladý Nizozemec Max Verstappen. Ten působí u Red Bullu společně s Ricciardem od VC Španělska 2016, kterou dokázal při svém debutu u rakouské stáje vyhrát.

„Neříkám, že v minulosti jsem to měl lehké. Myslím si ale, že on (Verstappen) je prvním jezdcem, který je pro mě skutečně soupeřem,“ řekl o Verstappenovi Daniel Ricciardo pro Autosport.

„V minulosti jsem se na příklad bez obalu vrhnul do vysokorychlostní zatáčky a nikdo se to nepokusil projet stejně jako já. Max by to šel aspoň zkusit. Lecco dokáže zvládnout rychleji, než jiní piloti,“ pochválil Australan svého týmového kolegu.

Ricciardo sice dokázal v celkovém pořadí Verstappena během společného působení u Red Bullu vždy porazit, v roce 2017 však Verstappen porazil australského jezdce v kvalifikačních soubojích (13:7) a lépe se umístil ve většině závodů, které dokončili oba piloti rakouského týmu (5:2). Verstappen navíc v loňské sezóně získal dvě výhry, Ricciardo oproti tomu jen jednu.

Na prahu sezóny 2018 vidí Ricciardo své šance v nadcházejícím soupeření s Verstappenem vyrovnaně a očekává v tomto roce těsné souboje.

„Dříve jsem si mohl dovolit malou chybu a stejně bych v kvalifikaci Maxe porazil. Pokud ji však udělám nyní, tak bude rychlejší on. Stejné je to i opačně – pokud Max nezajede úplně čisté kolo, tak ho pro změnu porazím já.“

„Proto si myslím, že on je lepším týmovým kolegou, než ti předchozí.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (78) Další článek: Dejte týmům ultimátum, vyzývá Horner
21:38 | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
20:39 | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10