Pro Red Bull je dvaadvacet závodů za sezónu moc

Šéf Red Bullu Racing Christian nepovažuje kalendář na příští sezónu za reálný, protože počet závodů překračuje únosnou hranici.
Pro Red Bull je dvaadvacet závodů za sezónu moc

"Myslím, že všichni uznáváme, že je 22 závodů za hranicí, jde o zátěž, které je vystaven tým a lidé, kteří jezdí s formulí 1," prohlásil Horner.

"Pokud absolvujete 22 závodů ekonomickou třídou, létáte po světě, přijíždíte týden před závodem a vracíte se den nebo tak poté, je to dlouhá a těžká sezóna."

Podle šéfa stáje z Milton Keynes by se formule 1 měla držet hranice, kterou si před lety nastavila.

"Pro mě je ideální číslo 20, je to bod nasycení, ale chápu, proč se snaží mít (Ecclestone) víc závodů."

Horner věří, že kalendář bude mít nakonec jinou podobu. Tři závody jsou zapsané s podmínkou. "Uvidíme. Kalendář se v posledních týdnech hodně měnil a já jsem si jistý, že do konce sezóny v něm nastane ještě pár dalších změn."

Pokud má formule 1 zůstat u 20 Grand Prix, hlavními kandidáty na vyřazení jsou Korea a New Jersey, oba závody z finančních důvodů.

Další článek: V prvním korejském tréninku byl nejrychlejší Hamilton

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.