Pro Red Bull by závod ve Španělsku mohl být rozhodující

Max Verstappen si myslí, že už nadcházející pátý podnik letošní sezóny formule 1, Velká cena Španělska, by mohl být pro jeho tým Red Bull rozhodující v šancích na letošní titul mistra světa.
Pro Red Bull by závod ve Španělsku mohl být rozhodující

Pilot Red Bullu bude chtít ve Španělsku zapomenout na poslední závody, ve kterých se dostal do kontaktu se třemi různými piloty. Při posledním závodě v Baku dokonce s týmovým kolegou Danielem Ricciardem.

Pro závod na Katalánském okruhu týmy tradičně přivážejí první velká vylepšení na svůj vůz. Okruh u Barcelony hostil i letošní předsezónní testy.

„V Barceloně všichni odjeli spoustu kol, ale já se těším na to, až uvidím, jak se letos vozy zlepšily,“ řekl Verstappen. „My máme spoustu vylepšení, která budou snad pozitivní a my budeme ještě blíže čelu, samozřejmě ale i všichni ostatní přivezou nové díly.

Mohl by to být rozhodující moment sezóny a já chci vidět, jak si všichni povedou. Věřím, že náš vůz je velmi rychlý, stále ještě potřebujeme něco najít na maximální rychlosti, ale to snad přijde.“

Renault očekává od nového paliva okamžité zlepšení

Renault očekává od nového paliva okamžité zlepšení

Renault plánuje ve Španělsku nasadit vylepšené palivo BP/Castrol, ovšem k dispozici jej budou mít pouze tovární tým a McLaren. Red Bull, který pod označením TAG Heuer rovněž používá pohonné jednotky Renault, však toto palivo nedostane, jelikož jeho dodavatelem je společnost ExxonMobil.

Na začátku evropské části sezóny formule 1 patří Red Bullu třetí pozice, když na vedoucí Ferrari ztrácí 59 bodů.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (15) Další článek: Bottas: Ztráta vítězství v Baku mě posílí
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10