Pro příští rok mám dvě možnosti, říká Räikkönen

Kimi Räikkönen prozradil, že skutečně má možnost na konci sezóny opustit Lotus a přestoupit do jiného týmu. Zatím se ale nerozhodl.
Pro příští rok mám dvě možnosti, říká Räikkönen

O finském pilotovi Lotusu se spekuluje především v souvislosti s Red Bullem, on sám ale identitu týmu, ke kterému by mohl odejít, neprozradil.

"To záleží," odpověděl na otázku Autosprintu, kolik má pro příští rok možností. "Řekl bych, že dvě, ale ve formuli 1 nikdy nevíte přesně."

Majitel Lotusu Gérard Lopez vyjádřil přesvědčení, že se Räikkönen nebude rozhodovat podle peněz, ale podle konkurenceschopnosti týmu a ostatních podmínek.

"Jsem v tomto prostředí dost dlouho na to, abych věděl, že jediná věc, na které záleží, je najít podmínky, které vám budou vyhovovat," uvedl Fin, aniž by upřesnil, čemu přikládá největší důležitost.

O nové smlouvě zatím vážně nejednal, ale přiznal, že se toto téma už stalo příležitostným předmětem některých konverzací. Rozhodně má v úmyslu ve formuli 1 pokračovat.

"Ne věčně," odpověděl na otázku, jak dlouho bude pokračovat jeho kariéra v královně motorsportu. "Kdybych zítra zjistil, že už si to neužívám, okamžitě bych skončil."

"Vím, že jednou přijde čas, kdy budu chtít dělat něco jiného, protože když jste ve formuli 1, musíte jí věnovat téměř všechen čas a moc vám ho nezbývá na odpočinek. Jednoho dne budu chtít přestat cestovat a dělat normální věci, ale zatím si tu jízdu užívám."

Další článek: Lotus: Větší plat než Räikkönen moc jezdců nemá

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00