Pro příští rok mám dvě možnosti, říká Räikkönen

Kimi Räikkönen prozradil, že skutečně má možnost na konci sezóny opustit Lotus a přestoupit do jiného týmu. Zatím se ale nerozhodl.
Pro příští rok mám dvě možnosti, říká Räikkönen

O finském pilotovi Lotusu se spekuluje především v souvislosti s Red Bullem, on sám ale identitu týmu, ke kterému by mohl odejít, neprozradil.

"To záleží," odpověděl na otázku Autosprintu, kolik má pro příští rok možností. "Řekl bych, že dvě, ale ve formuli 1 nikdy nevíte přesně."

Majitel Lotusu Gérard Lopez vyjádřil přesvědčení, že se Räikkönen nebude rozhodovat podle peněz, ale podle konkurenceschopnosti týmu a ostatních podmínek.

"Jsem v tomto prostředí dost dlouho na to, abych věděl, že jediná věc, na které záleží, je najít podmínky, které vám budou vyhovovat," uvedl Fin, aniž by upřesnil, čemu přikládá největší důležitost.

O nové smlouvě zatím vážně nejednal, ale přiznal, že se toto téma už stalo příležitostným předmětem některých konverzací. Rozhodně má v úmyslu ve formuli 1 pokračovat.

"Ne věčně," odpověděl na otázku, jak dlouho bude pokračovat jeho kariéra v královně motorsportu. "Kdybych zítra zjistil, že už si to neužívám, okamžitě bych skončil."

"Vím, že jednou přijde čas, kdy budu chtít dělat něco jiného, protože když jste ve formuli 1, musíte jí věnovat téměř všechen čas a moc vám ho nezbývá na odpočinek. Jednoho dne budu chtít přestat cestovat a dělat normální věci, ale zatím si tu jízdu užívám."

Další článek: Lotus: Větší plat než Räikkönen moc jezdců nemá

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00