Pro posun na pódium potřebujeme skokové zlepšení, říká Alonso

Renault doufá v průlom ve vývoji vozu.
Fernando Alonso v posledních dvou závodech nebodoval, ale naděje na zopakování loňských výsledků z druhé poloviny sezóny se nevzdává. Zlepšení podle něj může přijít velmi rychle, pokud se Renaultu podaří vyvinout nějaké průlomové řešení.

"Pokud získáte tři nebo čtyři desetiny najednou, můžete se posunout o osm míst dopředu, protože letos jsou časy velmi vyrovnané a tři nebo čtyři desetiny můžou znamenat obrovský rozdíl, co se týče umístění na konci kvalifikace," řekl Alonso.

"V to doufáme. Budeme dále nasazovat nové díly v závodech. A možná se nám podaří pro nějaký závod vyvinout magický díl a najednou budeme dokončovat na stupních vítězů. Taková je naše naděje, ale víme, že to bude těžké."

Renault měl velmi rychlé tempo vývoje na začátku sezóny, kdy dokázal nasadit dvojitý difuzor hned po rozhodnutí odvolacího soudu v Číně. Od té doby ale nové díly nepřicházejí tak, jak by si Alonso představoval. Od Bahrajnu se R29 dočkal jen malých úprav.

"Trochu zaostáváme. Víme to. Musíme se dále snažit a v příštích dvou nebo třech závodech toho snad bude více, něco většího, co způsobí větší rozdíl. V posledních třech nebo čtyřech závodech jsme měli jen velmi málo nových dílů a trápíme se více," uvedl Alonso.

Renault se podle Španěla musí zlepšit hlavně v kvalifikacích, i když v závodním režimu se vůz také nechová dobře a nestačí na bodovaná umístění. Zapracovat musí tým rovněž na startech do závodů, protože v posledních Grand Prix se mu v této disciplíně nedařilo a ztrácel pozice.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
21:43 | Vandoorna čeká penalizace 5 míst za nový spalovací motor.
19:41 | Jinými slovy: Gasly nahradil Kvjata Hartley nahradil Gaslyho Kvjat nahradil Sainze
19:40 | Rošády u Toro Rosso mají vliv i na počty komponent. Kvjat zdělil Sainzův vůz i inženýra a stranu garáže.
14:53 | McLaren by měl dnes oznámit prodloužení smlouvy s Alonsem.
14:18 | V pátek a v sobotu by měly být v Austinu teploty lehce pod 30 stupňů. V neděli by se mělo ochladit a vyloučit nelze ani déšť.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00