Pro pobavení: Bude vůbec v USA a Brazílii někdo závodit?

Ke konci sezony, kdy je o titulu rozhodnuto a týmy se soustředí na vozy pro sezonu 2014, už nemají jezdci chuť závodit.
Pro pobavení: Bude vůbec v USA a Brazílii někdo závodit?

Po Kimim Räikkönenovi postihuje podle informací satirického webu Sniff Petrol i zbytek jezdeckého pole jedna pohroma za druhou. Počet pilotů by tak mohl rázem spadnout až na pouhé dva...

Ze hry vypadli například oba piloti Ferrari. Fernando Alonso se rozhodl, že ho záda bolí stejně jako Kimiho a Felipe Massa svou absenci hájí tím, že v zápalu nadšení z podpisu smlouvy u Williamsu mu nešťastnou náhodou do popelnice spadly všechny zbývající červené overaly. 

Pro Lewise Hamiltona je rodina vším. Jelikož je hrdým otcem dvou buldočků, musí rodičovské povinnosti občas dostat přednost před prací. Inu, ani mistr světa nedokáže pokaždé sehnat někoho na hlídání. Nico Rosberg pro změnu od své nastávající Vivian dostal za úkol zapracovat na potomcích. Jako oficiální důvod Rosbergovy absence ovšem Mercedes označil únavový syndrom. 

Problémy zcela jiného druhu má Pastor Maldonado. Ten se do svého vozu jednoduše nevejde poté, co Williams do jeho vozu nainstaloval Massovu sedačku, aby "si to mohl vyzkoušet". Mark Webber nepojede, (citujeme) "protože prostě k**** proto".

Jenson Button bude chybět ze solidarity s čerstvě nezaměstnaným Sergiem Pérezem. Ten se podle posledních zpráv ztratil na poloostrově Yucatán, hledaje sponzory. Romain Grosjean se ve snaze zjistit silné stránky svého dnes už bývalého kolegy pokoušel na vlastní kůži vyzkoušet, zda má finská vodka pozitivní vliv na sportovní výkon. Do domácího ošetřování bude propuštěn v nejbližších týdnech.

Jezdci Caterhamu pro změnu prohlásili, že si body hodlají vybojovat jen v přítomnosti všech soupeřů. Nico Hülkenberg se rozhodl učinit nejistotě přítrž a v garáži doma v Německu si staví vlastní vůz pro příští rok. Paul di Resta dal místo závodění přednost psaní autobiografie s názvem "Mighty Paul aneb deset důvodů proč jsem lepší než Sebastian Vettel". Toro Rosso bylo Red Bullem přinuceno uvolnit oba své jezdce, kteří se v nejbližších dnech přesunou na testy do rakouského kosmodromu Roter Stier. Red Bull se chystá postavit první raketoplán letící na taurinový pohon. 

Celkově se z posledních dvou závodů omluvilo dvacet jezdců. O tomto víkendu tak v akci zřejmě uvidíme pouze Sebastiana Vettela, který je podle sázkových kanceláří považován za mírného favorita, a také Maxe Chiltona z Marussie, který hodlá dojet na slibném devatenáctém místě. Podle zákulisních informací se o místa u Ferrari přihlásili Rubens Barrichello a Jacques Villeneuve. 

Poznámka - veškeré informace uvedené na předchozích řádcích je nezbytně nutné brát vážně. V opačném případě Bernie Ecclestone hrozí demolicí Spa-Francorchamps.

Další článek: Mercedes: Poslední dva závody rozhodnou o tom, jaká byla naše sezóna

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00