Pro Péreze není pozdě, říká Whitmarsh a přimlouvá se za něj u konkurence

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh odmítl, že by pozdním vyhazovem Sergia Péreze zhoršil jeho šance na zisk jiného místa. Se sháněním mu pomáhá.
Pro Péreze není pozdě, říká Whitmarsh a přimlouvá se za něj u konkurence

Když se Pérez dozvěděl, že s ním McLaren nechce pokračovat, byl naštvaný, že se to dozvěděl relativně pozdě.

"Snažím se mu pomoci sehnat sedačku," komentoval Whitmarsh. "Lidé říkali, že jsme rozhodli hrozně pozdě, ale já jsem mu řekl, ať si dá trochu odstup. Řekl jsem mu, že sedačky Ferrari jsou zaplněné, to samé platí pro Mercedes, Red Bull a Toro Rosso."

"Pravda je, že on nebyl ve hře ani o jednu z nich, takže žádnou sedačku neztratil. V tu dobu měl Williams místo, ale to už je pryč, ale je tu sedačka u Lotusu, jedna u Sauberu, Force Indie, Caterhamu a Marussie."

"Takže žádná sedačka pro něj není uzavřená a nemůžete nás obviňovat, že jsme rozhodli pozdě. Zavolal jsem Force Indii a Lotusu. Oba odvádějí dobrou práci a já jsem ho doporučil, protože si zaslouží být ve formuli 1."

Šéf McLarenu je ochotný Péreze doporučit, protože ho považuje za dobrého jezdce. A proč se ho tedy zbavil?

"Řekl bych, že jsme viděli velký potenciál u Kevina, proto jsme podepsali s Kevinem. Nebylo to proto, že Checo udělal něco špatně. Checo udělal špatně to, že existuje Kevin. Kevin byl součástí našeho programu."

"Když si projdete boxovou uličku a promluvíte si se znalými lidmi, řeknou, že je Kevin v současnosti ten nejvíce vzrušující mladý jezdec ve formuli 1. Tak jsem prošel boxovou uličku, ale nikdo ho nechtěl, proto jsem ho vzal já."

Další článek: Vrtulník letí, neletí? Ředitelství závodu odmítlo riskovat

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10