Pro Péreze je ve formuli 1 nejtěžší práce s pneumatikami

Sergio Pérez se chystá na svůj debut ve formuli 1 a v rozhovoru vysvětlil, s čím se vyrovnává snadno a co mu činí potíže.
Pro Péreze je ve formuli 1 nejtěžší práce s pneumatikami

Jak vám šly dosavadní testy?
Sergio Pérez: "Ty čtyři dny byly z mého pohledu velmi dobré. Týmu a vozu jsem se dobře přizpůsobil. Každým kolem se ve voze cítím lépe. Také si čím dál víc zvykám na procedury. Takže se opravdu těším na další testy v Barceloně a začátek sezóny. Musím získat další zkušenosti, abych dosáhl úrovně, kterou chci."

Co jste se naučil nejdůležitějšího?
SP: "Nebylo by správné zmínit jen jednu věc. Učil jsem se v mnoha odlišných oblastech: různé směsi pneumatik, vůz jako celek, různé procedury a práce s inženýry. Celkově se zlepšuji v mnoha oblastech."

Co je ve formuli 1 pro nováčka nejtěžší?
SP: "Asi pneumatiky, hlavně různé směsi. Když jedete, chování pneumatik a vozu se neustále mění, což znamená, že se pořád musíte přizpůsobovat. To se naučíte s přibývajícími zkušenostmi."

Jeden den jste ve Valencii odjel 103 kol, jak jste na tom byl fyzicky?
SP: "Žádné problémy jsem neměl. Po fyzické stránce jsem v dobré formě. V uplynulých měsících jsem hodně cvičil. Takže se na následující testy a úvodní závod v Bahrajnu cítím připravený. Dokázal jsem odjet hodně kol, takže po fyzické stránce jsem připravený."

Je to hodně práce, je to ale také zábava?
SP: "Samozřejmě, že je to zábavné. Řídit vůz formule 1 je úžasné. Ve formuli 1 se cítím skvěle a užívám si každé kolo. Takže ano, je to tvrdá práce, ale také velká zábava."

Po testech v Barceloně pojedete do svého rodného města Guadalajary v Mexiku na předváděcí jízdu 26. února, co nám o tom můžete říct?
SP: "Pro mě to bude mimořádný den, být doma s rodinou a přáteli, a projet se ve formuli 1 městem. Bude to pro mě další motivace před odjezdem do Bahrajnu."

Diskuze (6) Další článek: Formule 1 nemá výhradní práva na zkratku F1, konstatoval soud
9:43 | Kimi Räikkönen dnes slaví 39. narozeniny...
16. října | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10