Pro Péreze je ve formuli 1 nejtěžší práce s pneumatikami

Sergio Pérez se chystá na svůj debut ve formuli 1 a v rozhovoru vysvětlil, s čím se vyrovnává snadno a co mu činí potíže.
Pro Péreze je ve formuli 1 nejtěžší práce s pneumatikami

Jak vám šly dosavadní testy?
Sergio Pérez: "Ty čtyři dny byly z mého pohledu velmi dobré. Týmu a vozu jsem se dobře přizpůsobil. Každým kolem se ve voze cítím lépe. Také si čím dál víc zvykám na procedury. Takže se opravdu těším na další testy v Barceloně a začátek sezóny. Musím získat další zkušenosti, abych dosáhl úrovně, kterou chci."

Co jste se naučil nejdůležitějšího?
SP: "Nebylo by správné zmínit jen jednu věc. Učil jsem se v mnoha odlišných oblastech: různé směsi pneumatik, vůz jako celek, různé procedury a práce s inženýry. Celkově se zlepšuji v mnoha oblastech."

Co je ve formuli 1 pro nováčka nejtěžší?
SP: "Asi pneumatiky, hlavně různé směsi. Když jedete, chování pneumatik a vozu se neustále mění, což znamená, že se pořád musíte přizpůsobovat. To se naučíte s přibývajícími zkušenostmi."

Jeden den jste ve Valencii odjel 103 kol, jak jste na tom byl fyzicky?
SP: "Žádné problémy jsem neměl. Po fyzické stránce jsem v dobré formě. V uplynulých měsících jsem hodně cvičil. Takže se na následující testy a úvodní závod v Bahrajnu cítím připravený. Dokázal jsem odjet hodně kol, takže po fyzické stránce jsem připravený."

Je to hodně práce, je to ale také zábava?
SP: "Samozřejmě, že je to zábavné. Řídit vůz formule 1 je úžasné. Ve formuli 1 se cítím skvěle a užívám si každé kolo. Takže ano, je to tvrdá práce, ale také velká zábava."

Po testech v Barceloně pojedete do svého rodného města Guadalajary v Mexiku na předváděcí jízdu 26. února, co nám o tom můžete říct?
SP: "Pro mě to bude mimořádný den, být doma s rodinou a přáteli, a projet se ve formuli 1 městem. Bude to pro mě další motivace před odjezdem do Bahrajnu."

Diskuze (6) Další článek: Formule 1 nemá výhradní práva na zkratku F1, konstatoval soud
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10