Pro Ocona je v F1 referencí Max Verstappen

Estebana Ocona čeká debut ve formuli 1. Za sebou už má nemalé zkušenosti z testů a pátečních tréninků, ale nyní absolvuje poprvé celý víkend ve voze Manoru.
Pro Ocona je v F1 referencí Max Verstappen

Esteban Ocon je šampiónem evropské formule 3 z roku 2014. Tehdy získal 478 bodů. Za ním skončil na druhém místě Tom Blomqvist a na třetím s 411 body Max Verstappen.

„Je to určitě můj referenční bod, protože jsem s ním závodil,“ uvedl Ocon pro Autosport. „Nakonec jsem vyhrál titul, ale porazit ho bylo velmi těžké a měli jsme několik pěkných soubojů.“

„Ve formuli 1 je opravdu dobrý, takže je to pro mě reference a doufám, že budu lepší než on. Doufám, že budeme mít v budoucnu nějaké další souboje.“

Ocon má ještě větší zkušenost s Verstappenovým předchůdcem u Red Bullu. Daniil Kvjat byl jeho týmovým kolegou, ale to už je hodně dávno – ve formuli Renault v roce 2012.

„Byl mým týmovým kolegou v mém prvním roce v monopostech, takže si nemyslím, že se to dá srovnávat. Ale byl působivý.“

Také nyní bude mít Ocon „speciálního“ týmového kolegu. Pascal Wehrlein je stejně jako on jezdcem Mercedesu, má více zkušeností a také chce postoupit do lepšího týmu.

Ocon prý ale velký tlak necítí. „Jsem rád, že jsem tady a pokusím se vytěžit maximum z toho, co dělám. Pascal bude skvělá reference, ale nemyslím, že půjde o velkou rivalitu. Je to skvělý jezdec a bude rychlý. Já potřebuji hlavně pracovat na sobě a odvádět normální práci. Tak to bylo i v předešlých kategoriích.“ Od Wehrleina se prý chce Ocon učit. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli bude v pátek testovat odolnější pneumatiky